Sık Sık Kaza Olan Karabedirler Kavşağına Çözüm Bulundu

Denizli’de son dönemde sık sık kazaların meydana geldiği Denizli Uşak karayolu Karabedirler Kavşağı ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğünden açıklama geldi.

Vatandaşların her gün meydana gelen kazalar yüzünden eylem yaptığı kavşağa çare bulundu. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Uşak-Çivril Devlet Yolu üzerinde bulunan Karabedirler Kavşağı’nda imar tadilatları sürdürülmekte olup, trafik güvenliğinin sağlanması için ilave levhalar ve trafik işaretleri yerleştirilmiştir. 25.09.2018 tarihinde yapılan incelemelerde, vatandaşlara dünya literatüründe olduğu gibi, yapılacak trafik sayımlarından sonra kavşağa sinyalizasyon sistemi yapılacağı ifade edilmiştir.

TRAFİK IŞIĞI KONULACAK
Yapılan incelemeler ve trafik sayımları neticesinde kavşağın sinyalizasyon yapılması kriterlerini sağlamadığı görülmesine rağmen sürücü hatalarından kaynaklanan kazaların en aza indirilmesi ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması için tali yoldan ana yola katılan araç sayısının çok düşük seviyede olduğu kavşağa 2018 yılı sonuna kadar sinyalizasyon sistemi yapılmasına karar verilmiştir” denildi.

Kaynak : www.denizli24haber.com

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın