Diyarbakır’da Klimalı Durak Çalışmaları Devam Ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için başlattığı klimalı ve kapalı durak çalışmaları devam ediyor. Çalışma kapsamında Sento Caddesi’ne klimalı ve iki kapalı durak yerleştirildi.

Toplu ulaşım güzergahlarında bulunan durakların sayısını artırmak için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, duraklarda otobüs bekleyen vatandaşların yaz ve kış aylarındaki olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için klimalı ve kapalı duraklar yerleştiriyor. Daha önce Dicle Üniversitesi, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Galeria AVM önü, Mega Center, Ofis Akkoyunlu Caddesi’ndeki duraklara vatandaşlar için ‘Klimalı Durak’ yerleştiren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önemli noktalardaki durakları değiştirmeye devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, klimalı durak çalışmaları kapsamında Bağlar İlçesi Sento Caddesi üzerinde bulunan ve yoğun olarak kullanılan İskanevleri Durağını yenileyerek klimalı durak yerleştirdi. Vatandaşlar klimalı duraklar sayesinde kış aylarında soğuk, yaz ayalarında ise sıcak havalardan korunabilecek. 18 metrekare büyüklüğündeki duraklarda 12 kişilik oturma banklarının yanı sıra vatandaşların beklerken faydalanabileceği kitaplık, engellilerin kullanacağı engelli rampası ve 24 saat çalışan güvenlik kameraları da bulunuyor.

Yeni kapalı duraklar yerleştiriliyor

Ulaşım Daire Başkanlığı, ayrıca Sento Caddesi üzerinde Kuruçeşme mevkiinde bulunan iki yere yeni kapalı duraklar yerleştirdi. Daha önce durak bulunmayan yerlerde yerleştirilen duraklardan dolayı vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Yol çizgi çalışmaları sürüyor

Ulaşım Daire Başkanlığı, asfaltı tamamlanan ve yıpranan yollarda yaya ve trafik güvenliğini sağlamak için yol çizgi çalışmalarını sürdürüyor. Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yol çalışmasının bitmesiyle yol çizgi çalışmalarına başladı. Ekipler, bin 200 metre uzunluğundaki yolda çalışmayı Yol Çizgi Aracı ile yaparken, çalışmada çizgilerin daha iyi görünebilmesi için termoplastik boya kullanıldı.

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın