Çin’de Bahar Bayramı Tatilinde 400 Milyon Seyahat Bekleniyor

Çin’in en büyük online turizm seyahat acentelerinden Ctrip tarafından yayınlanan 2019 Bahar Bayramı tatili turizm trendleri raporunda, tatil boyunca toplam 400 milyon seyahat gerçekleşeceği kaydedildi, bunun 7 milyonu yurt dışına olacak.


04 Şubat 2019 Pazartesi – Bahar Bayramı tatili resmen başladı. Dünyanın birçok ülkesinde Çinli turistlerin Bahar Bayramı’nı kutlamak için zengin etkinlikler düzenliyor.

Çin Uluslararası Radyosu’nun haberine göre; Hong Kong Xijiulong istasyonu ile Shenzhen Futian istasyonu arasında 31 Ocak-11 Şubat günlerinde çift taraflı hızlı tren servisi arttırılacak. 4-11 Şubat günleri arasında küçük binek otomobiller Hong Kong-Zhuhai-Macao köprüsünden ücretsiz geçebilecek. Köprüde servis otobüslerinin sayısı da arttırılacak. Çin’in Hong Kong Özel İdare Bölgesi giriş departmanı, Bahar Bayramı tatilinde yaklaşık 7 milyon 320 bin kişinin, deniz, kara veya kara yoluyla Hong Kong’a gireceğini tahmin ediyor.

Çin’in Macao Özel İdare Bölgesi’nde Bahar Bayramı öncesinde bayram hediyeleri, çiçekleri ve güzel yemeklerin bulunduğu bayram pazarı açılmasının yanı sıra, ejder ve aslan gösterisi, havai fişek gösterisi ve çiçekli araç gösterisi yapılacak.

Ctrip’in raporuna göre Tayland, Çinlilerin yurtdışı destinasyonları sıralamasında önde geliyor. Daha fazla Çinli turist çekmek isteyen Tayland yönetimi, Çinli turistlere ücretsiz iniş vizesi uygulamasına devam ediyor. Başkent Bangkok’taki büyük alışveriş merkezlerinde Bahar Bayramı’nı kutlayan simgeler asıldı. Çin Mahallesi’nde ejder ve aslan dansı gibi etkinlikler düzenleniyor.

Yine çok sayıda Çinli turistin gittiği Japonya’da turistlerin alışverişlerine kolaylık sağlamayı amaçlayan bir dizi uygulama başladı. Bayram arifesinde Tokyo kentinin simgesi olan Tokyo Kulesi ilk kez ‘Çin kırmızısıyla’ aydınlatıldı.

Singapur’da 3 Şubat’tan itibaren bayramı kutlamak için geleneksel panayır düzenleniyor.

Avrupa’da da durum farklı değil; örneğin Fransa’da havaalanı, alışveriş merkezi ve oteller Bahar Bayramı sırasında Çinli turistleri cezbedebilmek için çeşitli yollara başvuruyor. Pek çok mağaza Çin tarzı unsurlarla süslenirken, Çinli turistlere yönelik kampanyalar da ilgi çekiyor.(Kaynak: Turizmhaberleri)Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın