DHMİ Havacılık Akademisi’nin 3. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

DHMİ Havacılık Akademisi’nin 3. kuruluş yıl dönümü yıl dönümü münasebetiyle Havacılık Akademisi personeliyle bir araya gelen ​​Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak, kuruluşundan bugüne kadar DHMİ Havacılık Akademisinde eğitim görüp sertifika alan öğrenci sayısının 43.950 kişiye ulaştığını belirtti.


Ocak, resmi twitter hesabından kuruluş ​​yıl dönümü töreniyle ilgili detayları paylaştı.​ İşte Genel Müdürü Ocak’ın o paylaşımları:

DHMİ AKADEMİSİ ÜÇ YAŞINDA

Küresel ölçekte iddialı yeni eğitim vizyonu ile DHMİ, kurum içi eğitim faaliyetleri ve havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan meslekler için eğitim programları düzenlemeye devam ediyor.

Bu vizyonla kurulup kısa sürede çok önemli başarılara imza atan Havacılık Akademimizin kuruluş yıl dönümünde, Havacılık Eğitim Dairesi Başkanlığında görev yapan kıymetli arkadaşlarımızla kahvaltıda buluştum.

Daha sonra sınıflara geçerek hava trafik kontrolörlüğü temel eğitimi gören öğrenci arkadaşlarımızla birlikte ders dinledim; kendilerine kuruluşumuzun vizyonunu, önemini anlatan bir konuşma yaptım.

Bu anlamlı gün vesilesiyle eğitim altyapısı, güçlü kadrosu ve fizikî imkânlarıyla küresel ölçekte başarılara imza atmayı hedefleyen akademimizin iki yıla sığdırdığı başarılar hakkında özet bilgi sunmak istiyorum siz kıymetli takipçilerime.

Akademik yapı olarak yeni bir maziye sahip olmasına rağmen köklü bir eğitim geleneğine sahip DHMİ Havacılık Akademisinde, 2018 itibari ile 15.000′ i İstanbul Havalimanı (İGA) ve havacılık sektöründeki diğer paydaşlar olmak üzere toplam 37.000 kişiye eğitim verildi.

Akademimizde, kuruluşundan bugüne kadar eğitim görüp sertifika alan öğrenci sayısı 43.950 kişiye ulaştı.

Verilen eğitimlerden 4.2 milyon TL gelir elde edildi. Ayrıca, kurum içi personele yönelik daha önce dışarıdan temin edilen eğitim hizmetleri, gerekli yetkiler alınarak yaklaşık 20 milyon tasarruf sağlandı.

Her fırsatta belirtiyorum, eğitim çok önemli. Yeniden yapılanma sürecinde benim en çok emek verdiğim konulardan biri eğitimdi. Bu anlayışla DHMİ Havacılık Akademisini süratle kurduk, bu düzeye getirdik.

Yönetim olarak “Bilginin Gücü”ne inanarak, bu doğrultuda gerekli çalışmaları yaparak, artık Türkiye’nin en iyi kurumlarından biri olduk. Bir marka olduk. İnşallah, küresel marka da olacağız yurt dışına da açılacağız. Yurt dışına yönelik daha yoğun eğitim vereceğiz.Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın