Bu Otobüs İzmit’ten Gebze Banliyö Durağına Gidiyor!

bu otobus izmitten banliyoye gidiyor
bu otobus izmitten banliyoye gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Mart tarihinde açılışını yaptığı Gebze-Halkalı Banliyö hattı yoğun ilgi görüyor. Banliyö hattı yolculara zaman açısından büyük bir avantaj sağlıyor.

Bu hattı kullanan yolcular eskiden Gebze-Halkalı arasındaki 76 kilometrelik yolu 185 dakikada gidiyordu. Banliyö hattının açılması ile süre 115 dakikaya indi.

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
İlimizde ise Gebze Banliyö hattına ulaşım sağlamak için 141 No’lu Çayırova-Gebze-İzmit Kooperatifine bağlı 400 MR numaralı hat hizmete açıldı. 12 Mart günü açılan bu hat, daha ilk haftadan büyük bir ilgi görüyor. 141 No’lu Çayırova-Gebze-İzmit Kooperatifi Başkanı Muhammet Kılıç, hizmete yeni giren 400 MR no’lu otobüs hattı hakkında bilgi verdi.

RİNG SEFERLER
Kılıç, yeni hatta ilginin güzel olduğunu ifade ederken, “200 numaralı hattı kullanan öğrencilerin yüzde 7’si şu an bizim hattımızı kullanmaya başladı” dedi.

Kooperatif Başkanı Kılıç, “12 Mart günü Gebze- Halkalı Banliyö hattının açılması ile birlikte 400 MR numaralı otobüsümüz seferlerine başladı. Otobüsümüz İzmit Otogardan Gebze Banliyö durağına kadar belirli ana duraklara uğrayarak eş zamanlı ring servisi yapıyor.

15 GÜN İÇİNDE DAHA İYİ OLACAK
O koridorda 200-250 numaralı hatlar da var. Kooperatifimiz baya mağdur olmuştu. Yeni hattımız şu anda güzel gidiyor. 10-15 gün içerisinde etkisi daha çok belli olacak. Hatta rağbet daha da süper olacak.

GEBZE İSTASYONUNDAN GÜZEL YOLCU ÇIKIYOR
Bizim açımızdan bu hat şu anda 10 numara. Gebze-Halkalı Banliyösü 2003’ten beri yapılacaktı aslında ama maalesef 2019’a sarktı. Gebze Banliyösü şu an 15 dakikada bir çalışıyor. Ama Gebze istasyonundan çok güzel bir yolcu çıkıyor. Biz en yoğun saatlerde 5 dakikada bir araç kaldırıyoruz. En uzun kalkma dakika aralığı ise 10.

44+4
Şu anda 44 aracımız var. Pazartesi’den itibaren 4 araç daha ekleyeceğiz. Toplam araç sayımız 48 olacak. Yolcunun talebine göre saatler düzenlenebilir. Şu anda vatandaşlar çok bilmiyor. 200 numaralı hattı kullanan öğrencilerin yüzde 7’si şu an bizim hattımızı kullanmaya başladı. Ücret tarifemiz 5 lira 70 kuruş” şeklinde konuştu. (EnKocaeli)

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın