Yerli Otomobilin Test Fabrikası Kocaeli’de Kuruldu

yerli otomobilin test fabrikasi kocaelide kuruldu
yerli otomobilin test fabrikasi kocaelide kuruldu

Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltmak ve üretim üssü haline gelmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren MÜSİAD “Yerli ve Milli Otomobil Üretimi” konusunda önemli bir çalışmaya imza attı.


2016 yılında “KOSGEB İş Birliği Güç Birliği Destek Programı” kapsamında %100 yerli ve milli sermaye ile temelleri atılan TESTTÜRK AŞ, otomotiv sektörü dışında, traktör, iş makineleri, savunma ve demiryolu sektöründe de test hizmetleri yapacak.

Bin 500 m2’si kapalı 400 m2’si açık alandan oluşan test merkezlerinde faaliyetlerini sürdüren ve son bir yıllık süre zarfında 150’den fazla test ve raporlama hizmetine imza atan TESTTÜRK AŞ, otomotiv alanındaki çalışmaların haricinde savunma sanayi ve demiryolu sanayinde de müşterilerine test hizmeti veriyor.

Ülkemizde bir ilk olma özelliğini taşıyan otomobil test fabrikasını üstlenen Testturk AŞ, ilk kez AEBS testini gerçekleştiren firma ünvanına sahip oldu.

TESTTÜRK AŞ, 2023 yılına kadar 100 milyon TL’lik yatırım yaparak savunma ve uzay alanında da hizmet vermeyi hedefliyor.Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın