Yerli ve Milli Marka Elektrikli Otobüs Markamız ‘SİLEO’

yerli ve milli marka elektrikli otobus markamiz sileo
yerli ve milli marka elektrikli otobus markamiz sileo

Türkiye’nin ilk yerli yüzde 100 elektrikli yerli ve milli Sileo otobüslerini 2014 yılında üretmeye başlayan ve 2017 yılında 2. nesil araçların üretimine geçen Bozankaya firması Ankara’da yatırımlarına devam ediyor.


Sileo, elektrikli akü ile çalışan, 10m, 12m, 18m, 25m uzunluk seçenekleriyle, hızlı yolcu indirme-bindirme imkanı sağlayan, %100 alçak tabanlı, İtalyan CUNA, Alman VDV, StVZO görüş ve sürücü bölgesi avrupa standartlarına uygun, 75 ile 232 arasında yolcu kapasiteli, çevre dostu, sessiz, verimli ve ekonomik bir şehir içi otobüsü.

Şehir içi ulaşımında sıfır emisyon ile çevre dostu bölgeler oluşturulması, şehir içi durma ve kalkmaların sık olduğu bölgelerde verimliliği arttırması ve aktarma organları bulunmadığı için güç kaybı yaşanmadan yüksek performans sağlaması bakımından tercih ediliyor.

Bu araçlar şehirlerde yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunan ve dizel araçlara kıyasla %75’e yakın tasarruf sağlayan özellikleriyle ön plana çıkıyor. 4 saatlik şarjla kullanıma bağlı olarak 400 km’ye kadar mesafe kat edilebiliyor.

Yeni SILEO, sahip olduğu rejeneratif enerji ile de fren enerjisini elektrik enerjisine dönüştürüp aracın bataryasını dinamik olarak şarj edebiliyor. İçten yanmalı motor yerine aks üzeri elektrikli motor kullanılması geniş ve ferah bir iç hacim yaratırken aracın yolcu taşıma kapasitesi de 10 ile 25 m. arasında farklı uzunluklara göre 75 kişiden 232 kişiye kadar artırılabiliyor.

Bozankaya firmamız tarafından Almanya’ya ihraç edilen yerli ve milli marka Sileo, bugün Eskişehir, Konya, İzmir, Manisa, Elazığ ve Urfa’da kullanılıyor (İlhami Pektaş)Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın