Ulaşım Park’ta TİS Krizi Çözülüyor Mu?

ulasim parkta sorun cozuluyor mu
ulasim parkta sorun cozuluyor mu

Kocaeli’nin son günlerdeki en önemli gündem maddelerinden biri kuşkusuz Ulaşım Park’ta çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesi görüşmeleri.

ANLAŞILAMADI
Ulaşım Park’ta çalışan yaklaşık 720 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerini Demiryolu İş Sendikası Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman yürütüyor. Ancak uzun zamandan beri YERELSEN ile Demiryolu İş Sendikası anlaşma sağlayamadı.

EYLEM YAPILDI
Ulaşım Park’ta çalışan personeller, anlaşmanın sağlanamaması sebebiyle sakal bırakma eylemi de yaptı. Ancak yakın zamanda yapılan hiçbir görüşme olumlu bir hava geçmedi.

ULAŞIM DURUR MU?
Yaşanan bu toplu iş sözleşmesi gerilimi sebebiyle Ulaşım Park’ta yaşanacak bir grevle “Kocaeli’de toplu ulaşım durur mu?” soruları gündeme geldi. Ancak Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Ulaşım Park’taki TİS krizine müdahale etmeye hazırlandığı öğrenildi.

GÖRÜŞME YAPILACAK
Demiryolu İş Sendikası Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman, yaşanan TİS krizi sebebiyle pazartesi günü Kocaeli’de bir basın toplantısı düzenleyecekti. Ancak Yaman, bu toplantıyı iptal etti. Çünkü Büyükşehir Belediyesinden ilk temas geldi. Pazartesi günü Demiryolu İş Sendikası yetkilileri ile KBB Genel Sekreter Vekili Gökmen Mengüç bir görüşme yapacak.

SALI BİLGİLENDİRME
Konuyla ilgili EN Kocaeli’ye konuşan Cemal Yaman, “Pazartesi günü Genel Sekreter vekilimizle TİS sürecine yönelik bir görüşme gerçekleştireceğiz. Bu toplantıda umarız personellerimiz lehine bir sonuç çıkar. Salı günü kamuoyunu bilgilendireceğiz” açıklamasında bulundu. (Sezer Erzincan – EnKocaeli)

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın