Renault Korona Virüs İle Mücadele Kampanyasına Bağış Yaptı

Renault Korona Virüs İle Mücadeleye Kampanyasına Bağış Yaptı

Renault Korona Virüs İle Mücadele Kampanyasına Bağış Yaptı. Pandemi ilan edilen korana virüs salgını birçok dar gelirli aileyi ve vatandaşı kötü yönde etkiledi. Bu nedenle “Biz bize yeteriz Türkiyem” sloganı ile başlatılan yardım kampanyasına vatandaşların yanında büyük şirketlerden de yardımlar gelmeye devam ediyor. Bunlardan biri de otomotiv sektöründe dünya devi olan Renault markasının Türkiye temsilcisi olan Renault MAİS firmasından geldi. Renault MAİS, korona virüs ile mücadele kapsamında hayata geçen yardım kampanyasına bağış yaparak destekte bulundu.


Renault markasının Türkiye temsilcisi olan Renault MAİS, virüs salgını ile mücadele amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon TL bağış yaparak destekte bulundu.

Renault MAİS yaptığı açıklamada, “”Renault MAİS, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılmış olan Milli Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon TL katkı sağlıyor. Renault MAİS olarak, bu zorlu dönemin üstesinden dayanışma ve el birliğiyle gelineceğine inancımız tamdır.” Dedi.

Renault MAİS Hakkında

Renault-Mais AŞ Renault marka araçların, Türkiye’de satış ve satış sonrası hizmetlerini sağlayan OYAK’a bağlı bir şirkettir.

10 Ocak 1968 tarihinde, Ankara’da 20 milyon lira sermaye ile ve iki ayrı kurucu ortak tarafından oluşturuldu. Birinci kurucu ortak Oyak sermayenin %97,5’ini, Tukaş ise %2,5’ini üstlendi.

17 Eylül 1968 tarihinde Anonim Şirket olan ve Ankara’dan Bursa’ya taşınan şirket merkezi, 28 Kasım 1970’te İstanbul’a taşındı. Ardından Renault 12 marka otomobili 1971 tarihinde Türk tüketicisine sundu.

5 Haziran 1974 tarihinde şirketin adı “MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış Anonim Şirketi” olarak yeniden değiştirildi. Aynı tarihte ortaklıktan ayrılan Tukaş’ın yerini Oyak Sigorta aldı.

28 Mayıs 1993’te yapılan bir hisse değişikliği sonucu OYAK ve Oyak Sigorta’nın oluşturduğu yerli ortakların payı %80 olurken, %20 oranında hisse ise eski adı Régie Renault olan, Renault S.A.’ ya devredildi. 1997 yılında ise yeni bir hisse paylaşımına gidildi ve Oyak’ın payı %51, Renault S.A’nın payı ise %49 olarak belirlendi. kaynak: Wikipedia

 


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın