Volkswagen 450 Çalışanını İşten Çıkartıyor

Volkswagen 450 Çalışanını İşten Çıkartıyor

Korona virüs salgını, birçok sektörü derinden etkiledi. Otomotiv sektörü ise salgının etkilerini en çok hissedenlerden biri oldu. Dünya genelinde sıfır araçlara olan talepte büyük bir düşüş yaşanıyor. Bu nedenle, üreticiler masrafları azaltmak için bazı önlemler alıyor. Bu önlemler ise genellikle personel azaltmak oluyor. Alman otomotiv devi Volkswagen’de personel azaltma yoluna giderek masraflarını kısmaya çalışıyor. Volkswagen, Polonya’nın Poznan şehrinde yer alan fabrikasında 450 çalışanının işine son vereceğini duyurdu.


Volkswagen’in Poznan fabrikasının yöneticisi Jens Ocksen, 450 işçinin işten çıkarılması hakkında; yeni araçlara olan talepte düşüş yaşanmasının etkili olduğunu belirterek, “Dünya genelinde devam eden Korona virüs salgını ve zor ekonomik koşullar piyasada belirsizliğe ve Volkswagen Poznan’ın ürünlerine olan talepte ciddi düşüşe yol açtı. Korona virüs salgını, her kıtada ciddi kayıplara neden oldu. Bu durumun sonuçları firmamızca da net bir şekilde hissedilmekte” ifadelerini kullandı.

Salgın nedeniyle bir süredir üretimin durdurulduğu Volkswagen’in Polonya’nın Poznan şehrinde bulunan fabrikası, 27 Nisan’da tek vardiya olarak üretime yeniden başlamıştı.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz