Bitcoin Nedir, Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Abone Ol  


Bitcoin kazanmanın en yaygın yolu ticaret olarak Bitcoin alım satım işlemleri uygulamadır Yerel ve uluslararası para birimlerinde olduğu gibi alım ve satım işlemleri yapılabilir. Aynı zaman da geleneksel borsa ve diğer piyasalarda olduğu gibi Bitcoin satıp kripto paralar alınabilir.  Ayrıca daha önceden satın alınan Bitcoin’leri satma işlemi gerçekleştirmeden fiyat yükselişi ile birlikte kar edilebilir. Ayrıca hesaplamalar satış döngüsüne bağlı olarak işlem sağlar. Bitcoin ve Türk Lirası hesaplamalarında 1 btc bağlı olarak değerler yaklaşık olup değişiklik gösterebilir. Cointral üyelikten sonra para yatırmak gereklidir. Para yatırma işleminin ardından alım satım Kripto-Kripto veya TL-Kripto işlemleri seçilir.

Böylelikle kripto para ile ilgili kesintisiz 1 btc kaç tl şeklinde araştırma yapılarak al-sat işlemi sağlanır. Aynı zamanda geleneksel para birimlerinden farklıdır. Buna istinaden farklı çalışan bir dijital para birimidir.  Bitcoin finansal terimle Kriptografik olarak güvence altına alınan kripto para birimidir. Bitcoin’in en önemli özelliği sınırlı arz özelliği ile piyasa da yer almasıdır.

Bitcoin Yatırım Alım Ve Satım, Kazanım İşlemleri Komisyon Ve Diğer Özellikleri Nelerdir?

Kripto para borsasında yatırım araçlarını kullananlardan çok az komisyon alınır. Özellikle yatırım araçları yatırım yapılacak kripto paradan piyasaya göre değişen oranında komisyon alır.  Bu oranlar farklı yatırım araçlarına göre farklıdır. Bitcoin fiyatları günümüzde yatırım araçlarında bağlı olarak Bitcoin tl olarak farklılık gösterir. Bu değişimler ile kripto para borsasında dalgalanmalar oluşabilir.  Kripto paralar içeriğinde transfer edilebilen, takas yapılabilen ve dijital cüzdanlarda saklanabilen bir paralardır. Bu özelliği ile fiyatlanır ve yer değiştirir. Bitcoin kazanmak adına ülkemizde çok çeşitli yöntemler vardır.   Bu yöntemlerin başında maaş ve faiz gibi kazanmak veya üretmek veya ticaretini yapmak şeklinde gerçekleşebilir. Bitcoin günümüzde ile ödeme alınacak ve yapılacak işler mümkündür.

Cointral, uluslararası borsalarla entegredir. Bitcoin genellikle ilk çıktığı zamanlar da “eşler arası elektronik nakit sistemi” tanımlamasıyla piyasa da yer almıştır. Bitcoin (BTC), bir merkezî otorite tarafından yönetilmeyen fiziki para olmayan bir birimdir. Bu özelliği ile dijital para özelliğindedir. İçeriğinde ve finansal tekniğinde Blockchain teknolojisi üzerine kuruludur.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz