Verstappen: “Japonya’da güçlü olacağız”

max

Red Bull pilotu Max Verstappen, Singapur’dan tamamen farklı bir yapıya sahip olan Japonya’da güçlü olacaklarına inanıyor. Red Bull’un uzun süren galibiyet serisi Singapur’da sona ererken, Verstappen damalı bayrağı beşinci sırada gördü. İşte Max Verstappen’in yarış sonrası açıklamaları ve Japonya’ya dair beklentileri:

Singapur’daki Zorlu Yarış

Red Bull pilotları, Singapur Grand Prix hafta sonunda denge sorunları ve tek tur performansı konusunda sıkıntılar yaşadılar. Verstappen, yarış sonunda yaptığı değerlendirmede, “Bugün elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı düşünüyorum. Hızımız iyiydi; sadece güvenlik aracı zamanlaması konusunda şanssızdık. Eğer bu olmasaydı önde savaşabilirdik.” şeklinde konuştu.

Güvenlik Araçlarından Rahatsızlık

Güvenlik araçlarının yarışın seyrine etki ettiğini belirten Verstappen, “Stratejimiz için mümkün olabilecek en kötü senaryo, piste güvenlik aracı girmesiydi.” dedi. Güvenlik aracının yarışı olumsuz etkilediğini dile getiren Verstappen, son stintte daha iyi bir tempoya sahip olduklarını ifade etti.

Gelecek İçin Dersler

Kazanamamanın dezavantajlarını anlayışla karşılayan Verstappen, “Eğer kazanmak istiyorsanız her şey mükemmel olmak zorunda.” dedi. Yarışta yapılan hatalardan ders çıkarmaları gerektiğini vurgulayan Verstappen, bu deneyimlerin gelecek yıl Japonya’ya daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olacağını belirtti.

Japonya’ya Odaklanma

Sorunların Japonya’da çözülüp çözülemeyeceği sorusuna Verstappen, “Suzuka hakkında iyi hissediyorum. Aracımız iyi olmalı.” dedi. Suzuka’nın Red Bull için daha uygun bir pist olduğunu düşünen Verstappen, önümüzdeki hafta sonu Japonya’da kazanmayı hedeflediklerini ifade etti.