Audi R8 LMS GT2 Tanıtıldı

Good wood Audi R8 LMS GT2

Audi R8 LMS GT2 Tanıtıldı; Audi Sport, Goodwood Hız Festivali sayesinde 620 beygir gücündeki yeni R8 LMS GT2 hız tutkunlarıyla buluşturdu. Sadece yarış pistlerinde kullanılmak üzere üretilen R8 LMS GT2  trafikte kendisine yer bulamayacak.


Aracın dış tasarımı ve renkleri gayet yenilikçi ve teknolojik görünüyor. Tavandaki hava girişi vebüyük bir arka rüzgarlığı ile yarışlara hazır görünüyor. Önümüzdeki yıl yarışlara katılması beklenen R8 LMS GT2 modelinin kaputunun altında ise 620 beygir güç üreten 5,2 litre hacimli V10 atmosferik güçlendirlimiş bir R8 motoru yer alıyor.

Bu motor, aracı oldukça güçlü bir hâle getirirken ayrıca aracın ağırlık/güç oranını düşürmek için iç kısımdan birçok donanımın çıkarılmış ve  karbon fiber malzemeler kullanılarak, R8 LMS GT2’nin Audi’nin normal R8 modeline göre oldukça hafif hâle gelmesini sağlamış. Bu değişikliklerin sonunda ise R8 LMS GT2, 1.350 kilogram ağırlığa düşmeyi başarmış ve bu hafifleme sayesinde de aracın ağırlık/güç oranı 2,1 kilogram/beygir olmuştur. Ayrıca Audi Sport, aracın şasi R8 Spyder ile ortak noktalar bulunduğunu ifade etti.

Audi R8 LMS GT2’nin yaklaşık değerinin ise 338.000 Euro olduğu açıklandı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Otonohaber

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın