Lamborghini Sian Frankfurt Otomobil Fuarında Görücüye Çıktı

lamborghini Sian 1
lamborghini Sian 1

Lamborghini Firması ilk hibrit versiyonu olan Sian , Frankfurt otomobil fuarında görücüye çıkan Lamborghini Sian büyük bir ilgiyle karşılaştı.


Yeni Lamborghini Sian tasarımının birçoğunu Terzo Millennio konseptinden aldığı anlaşılıyor. Dikkatleri üzerine çeken görünümü ve keskin çizgileriyle muhteşem bir süper otomobil duruşu sergiliyen Sian. Arka bölümünde altı adet altıgen LED far bulunan süper aracın arkadan görünüşü oldukça agresif ve göz alıcı görünüyor.

Lamborghini’nin ilk hibrit versiyonu olan Sian 6,5 litrelik V12 benzinli ve 48 voltluk elektrikli motorlara sahip ve bu sayede  toplam 819 beygirlik güç üretiyor. Ayrıca Lamborghini , lityum-iyon pillere göre 3 kat daha güçlü olan süper-kapasitör adındaki yeni teknoloji pil sistemi sayesinde Sian rakiplerine göre çok daha uzun menzile sahip olacak gibi görünüyor.

Aracın tasarımı ve verimli hibrit motoru sayesinde 0-100 km/s hızlanması 2.8 saniye gibi etkileyici bir rakam sergiliyor. Maksimum hız değeri 350 km/s olacak şekilde sınırlanan Sian, 30-60 km/s ve 70-120 km/s hızlanmaları ile rakiplerine gövde gösterisi yapıyor.

Otomobilin arka kanatçıkları üzerinde yer alan 63 çıkartması ise Lamborghini’nin aracın kaç adet üreteceğinin göstergesi. Yalnızca 63 yasıda üretilecek olan Sian tam 3.6 milyon dolara satışa sunuldu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz