Volkswagen Türkiye’deki Fabrika Kararını Erteledi

volkswagen turkiyedeki fabrika kararini erteledi
volkswagen turkiyedeki fabrika kararini erteledi

Alman ekonomi gazetesinin yakın çevrelerden edindiği bilgilere göre Alman otomobil firması, ekim ayı başında duyurduğu Manisa’da fabrika açma kararını askıya aldı.


Türkiye’nin Fırat’ın doğusunda düzenlediği Barış Pınarı Harekatı devam ederken, bölgedeki çıkarlarını gözeten Batılı devletler, harekatı durdurmak için ellerinden geleni yapıyor.

Harekatı durdurmak için yıllardır terör örgütleri için silah yardımı yapan devletler bile, Türkiye’ye silah satışını durduğunu duyurmuştu.

Reuters’ın Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt’a dayandırdığı habere göre, Alman otomobil firması, ekim ayı başında duyurduğu Manisa’da fabrika açma kararını askıya aldı.

Konuyla ilgili Volkswagen cephesinden yapılan açıklamada durumu endişeyle izledikleri belirtildi. Ancak, fabrikanın ertelenme kararına dair net bir bilgi verilmedi.

Öte yandan Volkswagen’in Passat ve Superb gibi D segmentinde modellerinin üretimi için Türkiye’yi seçtiği ve bu karardan caymak istemediği de söyleniyor. Bazı önemli kaynaklar da şimdilik fabrikanın yer değişimi ile ilgili bir karar beklemediklerini söyledi.

Kısa süre içinde Volkswagen’in konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz