Guangzhou Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Yeni Lexus UX 300E Elektrikli SUV Tanıtıldı

guangzhou uluslararasi otomobil fuarinda yeni lexus ux e elektrikli suv tanitildi
guangzhou uluslararasi otomobil fuarinda yeni lexus ux e elektrikli suv tanitildi

Lexus UX 300Eöncesinde Tokyo Motor Show 2019 çevreye saygılı, Lexus, performans, kontrol ve sürüş keyfi açısından ileriye dönük önemli sıçrama yapmak amaçları küresel elektrifikasyon stratejisi “Lexus ElektrikDavid”, takdim etmişti .


Özellikle, Lexus Electrified teknolojisi, Tam Hibrit sayesinde geliştirilen motor kontrol teknolojisinin maksimum potansiyelini gerçekleştirerek, şanzıman, direksiyon, süspansiyon ve frenlerin entegre kontrolünü sağlar .

Bu teknoloji, her sürüş koşulunda aracın ideal davranışını garanti altına almak için hareket gücünün teslimini kontrol etmeyi mümkün kılar. Bu şekilde Lexus, her zaman daha güvenli ve sürüşü daha zevkli otomobiller sunma taahhüdünü sürdürüyor.

Yeni Lexus UX 300e, mükemmel performans sunmak için geliştirilmiştir ve “Lexus Electrified” stratejisinin ilk tamamen elektrikli modelidir.

Mühendisler, elektrikli araçların benzersiz performans avantajlarından yararlanma fırsatlarına odaklanarak, kentsel UX geçitinin kendine has tasarımını ve gelişmiş dinamik özelliklerini korudu. UX 300e’nin yüksek performanslı motoru, zeminin altında bulunan doğrusal hızlanma ve yüksek kapasiteli aküler sağlar ve düşük ağırlık merkezi sağlar ve 400 km’lik (NEDC döngüsünde) sürüş aralığını garanti eder.

UX 300e, 2020’de Çin ve Avrupa pazarında ve 2021’in başında Japonya’da tanıtılacak.

UX 300e’in başlıca özellikleri

Lexus UX 300ELexus UX’un rafine kullanımından başlayarak, mühendisler, aracın yoldaki performansını daha da artırmak için yeni elektrik şanzımanından yararlanabildiler. Aynı zamanda, UX 300e’nin içi, sınıfının en sessizleri arasındadır ve tipik Lexus marka otomobillerinin ses yalıtımını en üst seviyeye çıkarmaya yönelik tutumu ile uyumludur.

UX 300e’nin Sürüş Modu Seçme özelliği, farklı sürüş koşullarına bağlı olarak hızlanma ve yavaşlamayı yönetmenizi sağlar. Sürüş sırasında, EV aktarma organının güçlü ivmesini ve anlık torkunu, pedala basıp kürek değiştiriciyi motor frenine benzer bir şekilde, dört yavaşlama rejenerasyonu yoluyla kullanarak duyabilirsiniz – hepsi doğal bir sürüş hissi yaşarken yolda

UX 300e, ön / arka ağırlık dağılımının optimizasyonu ve atalet momenti ile birlikte motorun ve akünün araç gövdesi altına yerleştirilmesinden kaynaklanan düşük ağırlık merkezi sayesinde mükemmel dinamik performans sunar.

GA-C platformunun yüksek performans seviyesi, ilave desteklerle ve elektrifikasyonun dinamik varyasyonlarına uyum sağlamak için amortisörlerin sönümleme kuvvetinin optimizasyonu ile geliştirilmiştir.

Elektrikli araçlar doğal olarak sessiz olsa da, UX 300e normalde elektrikli bir otomobil tarafından garanti edilenin ötesine geçerek, motor ve şanzımanın yokluğunda farkedilecek harici gürültüyü (rüzgar, çakıl taşları) sınırlandırmayı amaçlayan bir dizi önlem sunar. . Lexus’un yolcu bölmesinin ses geçirmezliğine gösterdiği dikkat, sürücünün uçakta rahat bir ses seviyesi elde etmesini sağlar. Mühendisler ayrıca doğallık hissi sunmak için sürüş sırasında sese odaklandılar. Aktif Ses Kontrolü (ASC) sürüş koşullarının anlaşılmasını sağlamak için doğal çevresel sesleri iletir ve yolcu bölmesinin yolcularına doğal bir his verir.

Karma elektrifikasyonun teknolojik mirasından miras kalan Efsanevi Lexus güvenilirliği

Lexus UX 300EUX 300e’yi geliştirirken, Lexus hibrit sistemler geliştirerek edindiği bilgileri kullandı ve aynı standart kalite ve konforu Lexus ürün yelpazesine ilk standart elektrikli aracına uyguladı. Lexus mühendislik ekibi olağanüstü pil güvenilirliği sağladı ve aynı zamanda akıllı telefonlarla günlük kullanımı ve işlevselliği en üst düzeye çıkarmak için en yeni bağlantı teknolojisini kullandı.

Hibrit taşıtların geliştirilmesinde edinilen bilgiler kullanılarak motorun verimi, invertör, dişliler ve yüksek kapasiteli akü en üst seviyeye çıkarılmıştır. Tüm sistemin performansını artırarak, UX 300e’nin sürüş mesafesi 400 km’dir (NEDC çevriminde).

Aküler, düşük ve yüksek ortam sıcaklıklarında çalışan bir sıcaklık yönetim sistemi ile donatılmıştır. Yükü düzenleyen ve aşırı yük gibi koşulları önleyen çoklu izleme sistemlerinin kullanılması sayesinde güvenilirlik de arttırılmıştır.
UX 300e, LexusLink uygulaması ile yönetilen ve sürücülerin akünün şarj durumunu sürüş aralığı olarak kontrol edebildiği son Lexus araç bağlantı teknolojisini sunar. Aracın daha sonra ne zaman şarj edileceğini sahibine bildiren veya aracın daha sonra ne zaman kullanılacağına bağlı olarak şarjı zamanlamayı planlayan zamanlayıcı işlevi gibi şarj kontrolleri de dahildir . Uygulama aynı zamanda klima, koltuk ısıtması ve cam buz çözücü gibi çeşitli fonksiyonların uzaktan kontrolünü sağlar .

UX 300e – Motor Özellikleri yerleştirme Maksimum güç Maksimum tork ön 150kW 300nm UX 300e – Batarya Özellikleri tip kapasite özerklik Şarj hızı Standart (AC) Rapida (DC) Lityum İyon 54.3kWh 400km *1 Maksimum 6.6kW Maksimum 50kW * 1. NEDC döngüsü Orijinal UX’in ayırt edici tasarımı ve gelişmiş dinamik özellikleri ile karakterize

Lexus UX 300ELexus UX kentsel geçişinin kendine özgü tarzı ve yüksek dinamikleri, UX300e’ye aktarıldı ve onu büyük bir kişilik ürünü yaptı.

Çevik ve dinamik sürüşü hatırlatan cesur ve sofistike dış görünüme ek olarak, Lexus özel aerodinamik jantlar ve UX300e için özel bir alt gövde örtüsü geliştirdi.

Orta konsoldaki “kabloyla kaydırma” sisteminin konumu, iç tasarımın sadeliğine ve işlevselliğine katkıda bulunur.
Lexus, güvenlik için yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesini ve bunların yaygınlaştırılmasını teşvik ederek, tüm ürün yelpazesini oluşturmasını önermektedir. UX 300e, hoş ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşatırken, sürücünün sürücü destek sistemleriyle kazaları önlemesine yardımcı olan yenilikçi Lexus Güvenlik Sistemi + aktif güvenlik sistemini de benimsemiştir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın