Dacia Logan 2020 Kamufulajlı Hali Görüntülendi

Dacia Logan 2020

Dacia Logan 2020 ait kamuflajlı hali casus kameralara yakalandı. Araçla ilgili ilk fark ettiğimiz detay, aynı yeni Sanderolarda olduğu gibi ucuz plastik kapı kolları yerine gelen daha kaliteli kapı kolları oluyor.


Genel hatların, eski Logan’daki fazlasıyla köşeli ve eski görünen hatlara göre çok daha modern olacağı tahmin ediliyor.

Aracın arka farlarının üst donanım paketleri için LED’li olması da bekleniyor. Fakat bu aracın ne arka ne de ön farında full-LED’li bir sistem beklememek gerek. Zira araç yine ekonomik bir sedan olma yolunda ilerliyor.

Yeni Logan’nın üretim maliyetlerinin düşük tutulabilmesi için yeni Nissan Micra ve yeni Clio ile aynı platform üzerine geliştirileceklerini düşünülüyor.

Aracın baz versiyonunda 1.0 litrelik 3 silindirli atmosferik 65 beygirlik motorun, daha üst versiyonlarda ise 1.0 litrelik turbo benzinli 100 beygirlik motorun yer alması bekleniyor. Fakat yeni Clio’daki 1.3 litrelik turbo benzinli 130 beygirlik motorun bu kompakt Dacia modellerinde yer almasını beklenmiyor. Dizel cephesinde ise 85 ve 115 beygirlik 1.5 dCi ünitenin Sandero ve Logan’da bulunması bekleniyor.

Yeni Sandero Stepway’de Dacia’nın standart bir hibrit motor sistemi sunacağı söylentiler arasında. Yeni Clio’da ise bildiğiniz üzere E-Tech adlı plug-in hibrit  bir versiyon da yer alıyor. Dacia’nın yeni Sandero ve Logan’ı her yıl olduğu gibi bu yıl da Ekim ayında düzenlenen Paris Otomobil Fuarı kapsamında tanıtması bekleniyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın