Ferrari Sahiplerini Dolandırdılar

Ferrari Sahiplerini Dolandırdılar
Ferrari Sahiplerini Dolandırdılar

Ferrari sahiplerini basit bir yöntemle dolandırdılar ve araçlarını kapılarının önünden götürdüler. Güney Afrika’da orta çıkan lüks otomobil hırsızları basit bir yöntemle Ferrarileri çaldı.


Ferrari hırsızları, güvenlik sistemleri, kameralar ve alarmlar yüzünden Ferrarileri doğrudan çalamadıkları için araç sahiplerine telefonla ulaşarak yetkili Ferrari bayisinden aradıklarını ve araçlarının üretici hatası yüzünden fabrikaya gönderilmesi gerektiğini bu süreçte araç sahibine sorunsuz bir araç verileceğini söylüyorlar. Arayan dolandırıcıyı Ferrari çalışanı sanan araç sahibi, bu kişilere aracın bulunduğu adresi veriyor.

Bir süre sonra Ferrari üniformaları giyen sahte ekip, araç sahibine birtakım sahte evraklar imzalatıyor. Servet değerindeki Ferrari, tıra yükleyip gidiyor.

Ferrari Hırsızları

Araç sahibi, bir süre sonra Ferrari bayisini arayıp aracıyla ilgili bilgi almak istiyor ancak bayinin araçla ilgili hiçbir bilgisi olmadığını anlıyor. Aracı ise çoktan ülke sınırının ötesine yollamış veya değerli parçaları alınıp satılmış oluyor.

Yakın zamanda konuyla ilgili bir uyarı paylaşan Ferrari Güney Afrika Resmi Facebook sayfası, Ferrari sahiplerini şu şekilde uyarıyor:

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın