Seat Fabrikası İçinde Otonom Taşıma Başladı

Seat Fabrikası İçinde Otonom Taşıma Başladı

Normalde birçok fabrikanın kapalı bölümlerinde taşıma yapmak için kullanılan otonom araçlar bulunduğunu biliyoruz. Fakat Seat otonom araçlar ile taşıma yapmayı fabrikanın dış alanlarına taşımayı başardı.


SEAT fabrikasında 8 insansız taşıma aracı fabrikanın dış alanında çalışmaya başladı. Zaten fabrikanın iç mekanlarında 200’den fazla insansız taşıma aracı görev yapıyordu, ancak bu araçlar yerde bulunan manyetik bantları takip ederek çalışıyor. Yeni kullanılmaya başlayan insansız araçlar ise, tamamen bağımsız olarak çalışıyor.

Otonom araçlar maksimum 10 ton taşıma kapasitesine sahip ve 3,5 kilometre uzunluğunda bir rotada hareket edebiliyor. 4G bağlantısı sayesinde yeni otonom araçlar manyetik bant gibi yönlendiricilere ihtiyaç duymadan rotalarını kendileri oluşturabiliyorlar.

Seat fabrikasının içindeki taşıma işleri bu zaman kadar kamyonlar veya traktörler kullanılarak gerçekleştiği için, dış mekanda görev yapacak yeni otonom araç filosu her yıl 1,5 ton CO2 ’nin azalmasına olanak tanıyor. Otonom araçların kullanımı maliyetleri düşürürken aynı zamanda fabrika içindeki araç trafiğini ve kaza riskini azaltıyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın