PEUGEOT 508 PSE

PEUGEOT 508 PSE (Peugeot Sport Engineered)
PEUGEOT 508 PSE (Peugeot Sport Engineered)

Konsept araç olan PEUGEOT 508 PSE (Peugeot Sport Engineered) üç motoru tek bir şasi altında birleştirmiş. PureTech 200 benzinli motor ile birlikte aracın ön kısmında yer alan 110 hp elektrikli motoru ve arka tarafta yer alan 200 hp elektrikli motoru, dört teker çekişi ile birlikte maksimum 500 Nm tork değerinde muhteşem bir performans sağlıyor. Bu 3 motor sayesinde toplamda 400 beygir güç sağlıyor. Spor modunda, içten yanmalı ve elektrikli motor güçleri, her koşulda çarpıcı bir hızlanma sağlamak için 190 km/s hıza kadar bir araya geliyor.

PEUGEOT 508 PSE (Peugeot Sport Engineered) Hızlanma Verileri;

  • 0 ila 100 km/sa: 4,3 saniye400 m kalkış parkuru: 12.5 saniye
  • 1000 m kalkış parkuru: 23.2 saniye
  • 80 – 120 km/s: 2,5 saniye
  • 80 – 180 km/s: 9,3 saniye
  • Maksimum hız: 250 km/s

Yeni konsept otomobil, olağanüstü performansından ödün vermeden; hibrit teknolojinin avantajlarını gerçek verimlilik ve 50 km menzile kadar olan elektrikli yolculuk imkanını (WLTP) bir araya getiriyor.

PEUGEOT SPORT, konsept otomobiline hassas bir sürüş ve olabilecek en iyi performansı sunmak için yüksek performanslı motorlar ve hassas şasilerindeki bilgi birikiminden ve uzmanlığından yararlanıyor. 508 PEUGEOT SPOR ENGINEERED hibrit konsept otomobil 245/35 R20 boyutunda MICHELIN Pilot Sport 4S lastiklerle üstün bir tutuş yeteneği sunuyor. Yeni aerodinamik tasarım, 508 PEUGEOT SPOR ENGINEERED konsept otomobiline sofistike bir görünüm ve yeni bir boyut kazandırıyor. Ön tarafta tampon daha keskin olduğu gibi büyük soğutma açıklıkları yan kapakların yanında yer alıyor. Izgara, havayı serbest kanatlarıyla keser ve radyatöre doğru yönlendiriyor. Yeni tasarımda kanatlar yan pencere seviyesinde inceliyor. Eşiklerde ise hava kanalları bulunuyor. Arka tasarım, tüm denge ve zarafetini korurken yeni bir hava difüzörü ile güçlendiriliyor.

PEUGEOT i-Cockpit®, 508 PEUGEOT SPOR ENGINEERED konsept otomobilinin performansını artırıyor. Kompakt direksiyon çevikliği arttırırken, yükseltilmiş gösterge paneli sürücülerin yola tam olarak konsantre olmalarına yardımcı oluyor. Yeni, optimum destekli spor koltuklar, Kryptonite ve Onyx Black çizgileri ile zenginleştirilmiş birinci sınıf Alcantara® deri ile kaplı. Kabinin her bir kısmı (A-, B- ve C dahil), Alcantara® ile şekillendirilmiş kumaşla zengileştiriliyor. Elektronik vites kolu da tamamen Alcantara® ile kaplanırken sürücülere görsel bir deneyim kazandırıyor, merkez konsol, zarif bir atletik izlenim bırakmak için karbon fiberle kaplanıyor.

PEUGEOT 508 PSE (Peugeot Sport Engineered) Fotoğrafları;

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Kaynak: Peugeot

Otonomhaber

 İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın