Tesla Model Y Teslimatları Başladı

Tesla Model Y Teslimleri Başladı
Tesla Model Y Teslimleri Başladı

Tesla, Model Y için ön sipariş veren müşterilerin araçlarının teslimatının sonbahar aylarında yapılacağını duyurmuştu. Tesla bugün resmi Twitter hesabı üzerinden Model Y teslimatlarına başladığını açıkladı.


İlk olarak geçtiğimiz yılın mayıs ayında üretilen ve Tesla’nın beşinci nesil elektrikli otomobili olan Model Y, Amerika’daki müşterilerine teslim edilmeye başlandı. Corona virüsü salgınından dolayı neredeyse bütün otomobil üreticileri üretim faaliyetlerine ara vermişken Tesla’nın araç teslimatlarına başlaması oldukça dikkat çekti.

Tesla, kompakt SUV modeli olarak tanıttığı model Y tanıtıldığında birçok kişi tarafından ilgi ile karşılanmıştı. Ortalama 505- 510 km arası menzile sahip olan araç hızlı dolum istasyonlarında 15 dakikada şarj edildikten sonra yaklaşık 255 km menzile sahip olabilecek.

Model Y performans modeli 234 km/s son hız ve 3,5 saniye 0-100 süresi ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca Performans modeli sadece 19 inç jant ile karşımıza çıkıyor.

Long Range AWD modeli performans modelinden farklı olarak 19 ve 20 inç olmak üzere iki farklı jant seçeneğine sahip. 217 km/s son hız ile sınırlandırılmış olan model 4,8 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkabiliyor.

Eski Modellerde de olduğu gibi aracın bütün kontrolleri 15 inçlik dokunmatik ekran üzerinden yapılacak. Teslimat sürecine başlanan modelde tam otonom sürüş için gerekli donanımlara da yer verilmiş.

Tesla Model Y Videosu:


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın