Yeni Mercedes Elektrikli Vito Tanıtıldı

Mercedes Benz Elektrikli Vito

Mercedes elektrikli vito modelini yeniledi. Yeni Mercedes eVito, yolcu ve yük taşımacılığında yaygın olarak kullanılan modeli Vito’nun elektrikli versiyonunu geliştirdi. eVito, adıyla gelen yeni elektrikli Vito tamam dolu bataryası ile yaklaşık 420 kilometre yol gidebilecek.


Elektrikli Vito’nun bir önceki modeli, tamam dolu bataryası ile 150 kilometre mesafe kat edebiliyordu. Yeni Elektrikli eVito’nun menzilinin bu kadar artmasının en önemli faktörü olarak ise 90kWh kapasiteli yeni batarya sistemi olarak gösteriliyor. Bir önceki Elektrikli Vito sadece 41kWh kapasiteli bir batarya sistemine sahipti.

Yeni Mercedes eVito için 50kW şarj kapasitesi standart olarak sunulacak. Ancak 110kW hızlı şarj özelliği opsiyonel olarak araca eklenebilecek. Hızlı şarj özelliği yeni elektrikli Vito’nun bataryasını 45 dakikadan kısa bir süre içinde yüzde 10’dan yüzde 80’e çıkarabilecek.

Yeni Mercedes eVito’nun 150kW kapasiteli elektrikli motoru, 204 beygirlik içten yanmalı bir motora eşit seviyede güç üretebiliyor.

Yeni Mercedes eVito, konfor ve lüks konusunda ödün vermemiş. Havalı bir süspansiyon sistemi bulunan otomobilde aktif fren desteği ve uyarlanabilir hız kontrol sistemi de yer alıyor. Apple CarPlay ile uyumlu 7 inç dokunmatik ekran, LTE modem ve filolar için gelişmiş yönetim imkanları sunan “Mercedes PRO” servisi, yeni eVito kullanıcılarını karşılayacak bileşen ve servisler arasında yer alıyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın