Yerli Otomobil TOGG İçin Süreç Hızlanıyor

Yerli Otomobil TOGG İçin Süreç Hızlanıyor
Yerli Otomobil TOGG İçin Süreç Hızlanıyor

Elektrikli olarak üretilecek olan yerli otomobil Türkiye’ye olduğu kadar da Bursa’ya, fabrikanın yapılacağı Gemlik’e, ve hemen dibindeki sanayi kenti Orhangazi’ye de ciddi katkılar sağlayacak.


Yerli otomobil ile ilgili her ne kadar bazı çevreler ‘hayal’ ‘yapılamaz’ ‘olmaz’ gibi laflar üretseler de, fabrikanın kurulması ile ilgili süreç beklenenden de hızlı işlemeye başladı.

Yerli otomobilin yapılacağı arsa ile ilgili plan değişikliği için Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı.
Toplantının tek gündem maddesi plan değişikliğiydi. Plan değişikliğine iktidar ve muhalefet meclis üyelerinin tamamı kabul oyu kullandı. Karar oy birliği ile alındı.

Büyükşehir Meclisinde Başkan Alinur Aktaş’ın da dediği gibi, fabrika Türkiye ekonomisine olduğu gibi, Bursa ekonomisine de büyük katkı sağlayacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “2018 yılında Mart ayında külliyede Cumhurbaşkanımızla yaklaşık bir saat görüşme yaptım. Bu söz konusu yeri de ben söyledim. Askeri hara olarak kullanılan alanın ülke ekonomisi, şehir ekonomisi açısından rantabl kullanılmadığını ifade ettim” diyerek aslında yerli otomobilin daha 2018 yılında Cumhurbaşkanının kafasına yerleştirildiğini de ortaya koymuş oldu.

2 ay önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi ile başlayan yerli otomobil heyecanı, Bursa, Gemlik ve Orhangazi bölgesinde fazlasıyla hissedilmeye devam ediyor.

Bu konuda her ne kadar yerel yönetimden ve Orhangazi’nin dinamiklerinden henüz somut bir adım atılmamış olsa da, İş dünyası en azından bu konu üzerinde somut adımlar ve çalışmalar yürütmeye başladı. Bu konudaki detayları da günü geldiğinde paylaşacağız.İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın