C4 ve Ë-C4 Sürpriz Şekilde Gösterildi

C ve Ë C Sürpriz Şekilde Gösterildi
C ve Ë C Sürpriz Şekilde Gösterildi

Warning: A non-numeric value encountered in /home/otonomha/public_html/wp-content/plugins/contextual-related-posts/includes/main-query.php on line 424

Citroën, 30 Haziran’tarihinde yapacağı lansman öncesinde sürpriz bir basın bülteni ile hepimizi çok şaşırttı ve yeni jenerasyon C4 ile elektrikli versiyonu ë-C4’ün fotoğraflarını paylaştı.

Piyasada bulunan diğer tüm Citroën’lerden ayrılan yeni kompakt hatchback, crossover izlerinin yanı sıra duruş olarak Citroën GS’e de benzemesiyle dikkatleri üzerine çekti.


Her ne kadar crossover gibi olsa da Fransız üreticinin bir “hatchback” olarak lanse yaptığı yeni C4’ün tampon eteklerinde ve marşpiyelerinde ufak plastik korumalara yer verildi.

Ayrık far düzeniyle C5 Aircross’a göz kırpan yeni C4, ondan farklı olarak daha eğimli bir yüze sahip ve gündüz sürüş LED’leri ile far ampulleri “X” şeklini oluşturmakta.

C3 Aircross ve C5 Aircross ile ön bölümde benzeşen yeni C4’ün arka tarafında bu X formunu görmek mümkün. Son derece eğimli tavan çizgisinin kök kısmından uzanan spoylerin altında stop grubuyla dik açıyla kesişen ikincil bir aydınlatma elemanına yer verilmiş.

PSA Grubu henüz teknik verileri açıklamadı yeni Citroën C4’ün benzinli ve dizel motor seçeneklerin yanında bir de elektrikli versiyonu bulunacak. Adı ë-C4 olan modelin teknik detaylar ise 30 Haziran 2020’de.

Yeni C4 de, diğer güncel Citroën modelleri gibi “Advanced Comfort” programın bir parçası. Yani Advanced Comfort ismi verilen süngerleri özel olarak hazırlanmış rahat koltuklar ve yol bozukluklarını neredeyse hissettirmeyen progresif hidrolik süspansiyon stop mekanizması yeni C4 ve EV kardeşi ë-C4’te görev alacak.Be the first to comment

Cevap Yazın