Ford, Edge ve Lincoln Nautilus Modellerin Fişini Çekmeye Hazırlanıyor

Ford Edge ve Lincoln Nautilus Modellerin Fişini Çekmeye Hazırlanıyor
Ford Edge ve Lincoln Nautilus Modellerin Fişini Çekmeye Hazırlanıyor

Warning: A non-numeric value encountered in /home/otonomha/public_html/wp-content/plugins/contextual-related-posts/includes/main-query.php on line 424

SUV ve crossover çılgınlığıyla devam ediyor. Bu sebeple üreticiler karşımıza devamlı yeni SUV veya crossover modeller ile gelmeye devam ediyor.

Ford, tüm ürünü yenileyerek ana üssü olan Kuzey Amerika’da sadece pickup ve SUV modeller satmaya başladı.


Fakat görünüşe göre marka, SUV ürün genişliğinden ise hiç memnun değil. Ford, Edge ve Lincoln Nautilus modellerin fişini çekmeye hazırlanıyor. İddialara göre marka bu hareketi 2023 yılından sonra gerçekleştirecek.

Bu modellerin ciddi satış rakamlarına sahip olması. Edge ve Nautilus, 2019 yılını çok başarılı geçirdi. Edge, Ford’un en çok sattığı ilk beş araç arasına girmeyi başardı.

Geçtiğimiz yıl satışlarını yüzde 3.3 yükselterek 138.515 adet satılmıştı. Nautilus ise 31.711 adet satış ile 2019 yılında Lincoln’ün en çok sattığı araç olarak tarihe geçti. Yani bu tarz araçların üretimden kalkması ilginç bir hamle olabilir.

Ford’un bunu daha önce de yaptı. Mondeo olarak Fusion’ın da fişini çeken marka, bu hareketi ile en çok satan modellerinden birini ortadan kaldırmıştı.

Marka şimdilerde Bronco, Bronco Sport ve tamamen elektrikli Mustang Mach-E ile güçlendireceği SUV gamını bir nebze de olsun boşaltmak istiyor.Be the first to comment

Cevap Yazın