İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve İzmirim Kart TL Yükleme

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve İzmirim Kart TL Yükleme : Yıllardır İzmir’in toplu ulaşımında kullanılan Kentkart’lar, 1 Haziran 2015 tarihinden itibaren İzmirim Kart’a dönüştürüldü. Kullanıcılar açısından sistemde bir değişiklik olmadığından eski Kentkart’ları aynen kullanmaya devam edebildik ayrıca isteyenler yeni İzmirim Kart’lardan satın alıp onları kullanmaya başladılar. Eski Kentkart bakiyelerimiz ise aynen yerinde kaldı. Peki bundan sonra bakiye sorgulamak istersek sorgulamaları nasıl yapıyoruz?

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve TL Yükleme

Hem eski Kentkart, hemde yeni İzmirim kart’lar için sorgulamalar merkezden yani ESHOT web sitesinden ve ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi mobil uygulamasından yapılabiliyor. İnternetten dolum ve talimatlı dolum servisleri daha hızlı ve sorunsuz olarak çalışmaya devam edecek.

Web Sitesinden İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve TL Yükleme

Sorgulama ve TL yüklemesini ESHOT web sitesinden yapmak için aşağıdaki sayfaya gidiyor;

ESHOT bakiye sorgulama: KENTKART BAKİYE SORGULAMA

ESHOT TL yükleme: KENTKART TL YÜKLEME

Eshot bakiye sorgulama

Üye olarak kartlarınızı tanımlayabilir, Kentkart yada İzmirim Kart üzerindeki bize özel kart numarasını, aralarda boşluk olmadan sorgulama kutucuğuna giriyoruz. Ardından güvenlik harflerini girip sorguyu başlatıyoruz. Yada yükleme sayfasında kart bilgilerimizi girip sonraki yükleme adımlarına devam ediyoruz.

Mobil Uygulamadan İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve TL Yükleme

Sorgulama ve İzmirim Kart Para Yükleme (TL) yüklemeyi İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi mobil uygulamasından yapmak için aşağıdaki bağlantılardan akıllı telefon veya tabletinize uyan sürümü indirip kuruyorsunuz ve uygulamada Ulaşım başlığı altından İzmirim Kart Bakiye Sorgulama bölümüne geçerek işleminizi gerçekleştiriyorsunuz. (Tabi sorgulamalar için yine kart numarasını boşluk olmadan yazıyor ve aktif internet bağlantısı kullanıyorsunuz.)

İzmirim Kart Mobil Uygulama

Google Play Android Uygulaması için tıklayın
Apple OIS Uygulaması için tıklayın
Windows Phone Uygulaması için tıklayın

ESHOT Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sorgulama ve TL yüklemesini ESHOT web sitesinden yapmak için aşağıdaki sayfaya gidiyor;

Eshot bakiye sorgulama: KENTKART BAKİYE SORGULAMA

Eshot TL yükleme: KENTKART TL YÜKLEME

Nasıl yapıldığını görmek için tıklayınız

Sorgulama ve TL yüklemesini ESHOT web sitesinden yapmak için aşağıdaki sayfaya gidiyor;

Eshot bakiye sorgulama: KENTKART BAKİYE SORGULAMA

Eshot TL yükleme: KENTKART TL YÜKLEME

Nasıl yapıldığını görmek için tıklayınız

ESHOT garajları şunlardır:

 • Gediz Atölye ve Ağır Bakım Tesisler
 • Karşıyaka
 • Mersinli
 • İnciraltı
 • Adatepe
 • Çiğli
 • Küçük Çiğli
 • Torbalı
 • Menderes
 • Urla
 • Sarnıç

Detaylar için tıklayınız

ESHOT, İnönü Mahallesi, Gazeteci Yazar İsmail Sivri Bulvarı No:500,  35380 Buca / İzmir adresinde faaliyet göstermektedir. Detaylar için tıklayınız

ESHOT Genel Müdürlüğü ya da kısaca ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs işletmesinin adıdır. 27 Temmuz 1943 yılında İzmir Belediyesi’ne bağlı bir işletme olarak kurulmuştur. Açılımı Elektrik Su Havagazı Otobüs ve Troleybüs’tür. Detaylar için tıklayınız

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sunulan cep telefonu uygulamasıdır. Uygulama içerisinde bulunan “Arama” ekranı ile otobüs hat ve duraklara erişebilir, seçtiğiniz otobüs hattına ait durakları, otobüslerin anlık olarak hangi durakta olduğunu görebilirsiniz. Durak seçimini yaptığınızda durağa anlık olarak yaklaşmakta olan otobüsler ve duraktan geçen hatları listeleyebilirsiniz.

Tamamen kişiselleştirebileceğiniz ESHOT Genel Müdürlüğü resmi mobil uygulamasında, seçtiğiniz hat ve durakları favori listenize ekleyebilir ve hızlı bir şekilde favorilerinize ulaşabilirsiniz.

İstenilen otobüs hatlarına alarm kurabilmenize de imkan veren uygulamamız ile seçim yaptığınız hattın istediğiniz durağına, belirlediğiniz saatler arasında otobüs gelmeden kaç dakika önce bildirim almak istiyorsanız ayarlayabilirsiniz.

“İzmirim Kart” menüsü ile kullanmakta olduğunuz İzmirim Kart’ınıza –TL yükleyebilir, bakiyesini sorgulayabilir, son kullanım ve son dolum bilgilerini görebilirsiniz. Dilediğiniz kadar İzmirim Kart’ınızı sisteme kayıt edebilir, bu kartlar için alarm kurarak bakiyeniz belirlediğiniz limitin altına düştüğünde bildirim alabilirsiniz.

Uygulama içerisindeki “Yakınımdakiler” menüsü ile konumunuzun çevresinde bulunan durakları ve akıllı kart bayilerini, haritada ve liste halinde görebilirsiniz. Seçim yaptığınız noktaya yol tarifi alabilir ve durak bilgilerine ulaşabilirsiniz. Konumunuz dışında haritada seçtiğiniz herhangi bir noktanın çevresindeki noktaları da görebilirsiniz.

“Adrese yakın duraklar” menüsünde; ilçe, mahalle, sokak numarası ve kapı numarasını girdiğiniz adresin çevresindeki duraklara erişebilir, “Önemli Noktalara Ulaşım” menüsünde İzmir’de bulunan eğitim, konaklama, sağlık gibi kategorilerde bir çok noktaya ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz.

Metro, İZBAN ve Vapur bağlantılı hatlarımızı istasyon ve iskele bazında listeleyebilir ve hat bilgilerine kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Ayrıca, Kurumu ait duyuruları görebilir ve istek, öneri, şikayet menüsünden bize kolayca ulaşabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız

  İlk yorum yapan olun

  Yorumunuz