İstanbul Dental Center Diş Estetiği (Gingivoplasti)

Abone Ol  


Diş eti estetiği veya pembe estetik, diş eti seviyesini istenilen standarda getiren bir tedavi uygulamasıdır. Genellikle estetik sorunlardan kaynaklandığı için buna denilen diş estetiği, konuşurken çok fazla görünen diş etlerini dudak çizgisi ile birleştirmek için yapılır. Gülme sırasında diş etlerinin fazla görünmesi ve dişeti gülüşü denilen durumlar pembe estetik ile ortadan kaldırılır.

Aşırı görünen dişetlerine ek olarak ön diş etlerinde istenmeyen pigmentasyonların (koyu kırmızı renklenme, lekelenmeler) olduğu durumlarda, ön dişlerde dişeti seviyeleri aynı seviyede değilse dişeti çekilmesi için pembe estetik uygulanır. estetik görünüm ve kaygı. Diş estetiği nedir, diş eti estetiği nasıl yapılır, diş uzatma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Diş Eti Estetiği Tedavisi Nasıl Yapılır? Gingivoplasti Prosedürü

Diş etlerinin belli bir formda olmasını sağlamak için diş eti estetiği veya diş uzatma işlemi yapılır. Bazı durumlarda sadece diş etlerinde değil dişlerin dizilişi sorunlu olabilir. Bu durumda önce diş etleri düzeltilir, ardından dişlerin hizalanması tamamlanır. Gingivoplasti olarak da bilinen dişeti estetiği ya da pembe estetik, uzman hekim muayenesinden sonra hastanın dişeti yapısına göre planlanır. Diş estetiği veya diş eti estetiği için kullanılan yöntemler şu şekildedir:

Rejeneratif: Diş estetiği yöntemlerinden biri olan rejeneratif, dişlerdeki hasarlı dokuların çıkarılmasından sonra kemik grefti kullanılarak yeni destek yapıların oluşturulmasıdır.

Gingivektomi: Dişeti estetiği yöntemlerinden biri olan gingivektomi ile dişeti büyümesinde ve derin ceplerin oluştuğu bölgelerde fazla dişeti çıkarılır.

Dişeti konturları düzeltilir ve diş etine estetik bir görünüm kazandırılır.

Gingivoplasti: Pembe estetik olarak bilinen gingivoplasti, aşırı görünen dişeti veya asimetrik dişeti seviyelerini düzeltmek için uygulanır.

Kuron uzatma: Dişlerdeki doku kaybını gidermek için fazla dişeti dokusunun çıkarılmasıdır. Diş estetiğinde en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

Pembe estetik minör cerrahi uygulamaları arasında yer aldığından lokal anestezi altında yapılır. Bu nedenle tedavi sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Diş eti estetiği veya pembe diş estetiği yapılırken herhangi bir sorun yaşanmaz.

İstanbul diş merkezi sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz