İstanbul Diş Kliniği Diş Küretaj Fiyatları

Abone Ol  


Dişeti Hastalıklarında Hızlı Teşhis ve Tedaviler – Küretaj Nasıl Yapılır?

Küretaj nedir? Küretaj nasıl yapılır? Diş eti tedavilerinde son yıllarda yapılan yeniliklerden biri olan kürtaj uygulamasını sizler için inceledik…

Diş küretajı, diş eti hastalığı olan kişilerde diş eti ve kökleri etrafındaki iltihabı kazımak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Son yıllarda sıklıkla kullanılmaya başlanan küretaj, diş eti iltihabının ciddi sorunlara yol açması durumunda tercih edilmektedir.

Derin diş eti iltihabı oluştuğunda sadece dişin görünen kısmında değil aynı zamanda diş etine ve hatta kök yüzeyine de yayılmaya başlar. Bu tür ileri iltihaplarda diş eti ile birlikte kök yüzeyinin de temizlenmesi gerekir. En sık görülen semptomlar dişeti bozulması ve kök yüzeyine yayılan iltihaplarda kanamadır. Bu istenmeyen durumları ortadan kaldırmak için küretaj tedavisi gereklidir. Küretaj tedavisi ile kök yüzeyindeki düzensizlikler giderilir ve diş yüzeyindeki iltihaplar giderilir.

Diş Küretajı Nasıl Yapılır?

Diş eti hastalığı ilerlediğinde hastada büyük sıkıntılara neden olabilir. Diş küretajı bu sorunların önlenmesinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Diş kaybını da önleyen küretaj, ilerlediğinde kemik erimesine varabilecek sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Peki kürtaj nasıl yapılır? Küretaj sırasında öncelikle hastanın yüzeyel taşı temizlenir. Ardından hastaya lokal anestezi uygulanır. Hastanın diş etlerinde küçük kesiler yapılır ve diş etlerinin altındaki iltihaplar temizlenir. Daha sonra diş etleri dikilir ve tekrar dişe yapışması sağlanır. Daha sonra iyileşme gözlemlenir. Küretaj tedavisi sırasında hasta hiçbir şey hissetmez.

Küretaj sonrası iyileşme sağlanır ve diş eti ameliyatına gerek kalmaz. Diş eti problemi olanlar mutlaka diş hekimine ulaşıp tedavilerini yaptırmalıdır. Diş köküne kadar ilerleyen iltihaplanmanın sonunda diş kaybının oluşması kaçınılmazdır. Bu nedenle küretaj tedavisi hakkında bilgi sahibi olmanız diş sağlığınızı koruyacaktır.

Detaylı bilgi için diş kliniği istanbul sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz