Pandizot Nedir, Ne Demektir? Arabada Padizot Ne İşe Yarar?

Pandizot Nedir, Ne Demektir? Arabada Padizot Ne İşe Yarar?
Pandizot Nedir, Ne Demektir? Arabada Padizot Ne İşe Yarar?
Abone Ol  


Pandizot kelimesinin arabalar ile ilgili bir kelime olduğu söylenebilir. Pandizot, kabin ile bagajı birbirinden ayırmak amacı ile kullanılmakta olan bir kelime olarak ifade edilebilir. Pandizot Nedir, Ne Demektir? Arabada Pandizot Ne İşe Yarar? Pandizot Neyle Kaplanır?

Pandizot Nedir, Ne Demektir?

Pandizot, otomobillerde arka koltuklar ile arka cam arasında kalan bölümün kapatılması ve oto ses sistemlerinin bir bölümünün monte edilebilmesi için kullanılan yarı esnek veya sert bir malzemedir. Karbon, polyester ve medefe üzerine kaplama ile elde edilen pandizot çeşitleri mevcuttur.

Arabada Pandizot Ne İşe Yarar?

Bazı model arabalarda pandizot üzerine yerleştirilmiş olan ses sistemleri bulunmaktadır. Arabanın kasasına göre çıkarılabilir ve tekrar takılabilir olma özelliğine de sahiptir. Yoldan gelen sesi azaltıcı bir etkisi olduğu da söylenebilir. Aynı zamanda aracın çalışırken de çıkardığı sesleri azaltıcı bir özelliğe sahip olduğu söylenebilir.

Pandizot Neyle Kaplanır?

Pandizot seçenekleri, ağırlıklı olarak fiberglastan, silikondan ya da plastikten tasarlanıyor ve bu sayede son derece dayanıklı bir yapı sergiliyor.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz