TransAnatolia İçin Geri Sayım Başladı

TransAnatolia Icin Geri Sayim Basladi
TransAnatolia İçin Geri Sayım Başladı

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı TGA destekleriyle düzenlenen TransAnatolia, 12. yılında 2.500 km’lik yarış rotasıyla 20 Ağustos’ta Hatay’dan başlayıp, 27 Ağustos’ta Eskişehir’de sona erecek. Motosiklet, quad, SSV, otomobil ve kamyon kategorilerinde 56 rally, 28 raid olmak üzere toplam 84 aracın katılacağı TransAnatolia’ya, bu yıl Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve Avustralya’dan da katılım var.

Expo’21 Hatay ve Ducati/Korlas ana sponsorluğunda, Spor Toto, General Tire, İzeltaş, Fikirmedya, Jules Verne ve 4x4Europarts destekleriyle düzenlenen TransAnatolia, 20 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’de Hatay Expo’da gerçekleşecek start seremonisi ile başlayacak ve 18.15’de Expo’21 Hatay sıralama etabı gerçekleştirilecek. Yarışmacılar 21 Ağustos günü Karatepe Aslantaş Milli Parkı hedefiyle yola çıkıp, bu rota üzerinde Amanos Dağları’nın zirvelerinden geçerek, 2.300 metrelik zirveleri aşıp Kayseri’ye ulaşacak. Yarışın devamında Kayseri’den start alıp, Kayseri’ye geri dönen yarışmacıların diğer günkü hedeflerinde Aladağlar var.

Yaklaşık 3.000 metrelik zirveleri geçerek Çiftehan’da termal tesislerin bulunduğu alanda konaklayacak yarışçıları diğer gün Bolkar Dağları’nın zorlu yol koşulları bekliyor olacak. Ardından ise hedef Tuz Gölü. Etabın % 80’ini yolsuz ortamlarda kat edecek yarışmacılar Haymana’daki kamp alanına ulaşacak. Yarışın son günü ise Haymana ve Eskişehir arasında değişik bir coğrafyada geçilerek Eskişehir’e varılacak ve yarış son bulacak.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz