Türkiye’de Üretilecek Ford E-Tourneo Custom Tanıtıldı

Turkiyede Uretilecek Ford E Tourneo Custom Tanitildi
Türkiye'de Üretilecek Ford E-Tourneo Custom Tanıtıldı

Ford Otosan Kocaeli fabrikalarında üretilecek yeni nesil Elektrikli Tourneo Custom modeli tanıtıldı. Yeni nesil E-Tourneo Custom’da 370 kilometreye kadar hedef menzile ulaşabilen yüksek verimli elektrikli güç aktarma sistemiyle buluşuyor. 2024 yılında Avrupa pazarına sunulacak 4 yeni tam elektrikli Ford Pro modelinden biri olan E-Tourneo Custom, 8 kişiye kadar konforlu koltuk kapasitesiyle ve ferah iç mekanıyla hem kişisel kullanıcıları hem ticari müşterileri hedefliyor. Yeni nesil Tourneo Custom serisi Ford Otosan tarafından Kocaeli fabrikasında üretilecek ve 2023’ün ikinci yarısında müşteriler ile buluşturulacak.

Ford F-150 Lightning pick-up ile aynı 74 kWh kullanılabilir kapasiteli bataryada yüksek yoğunluklu batarya hücresi teknolojisinden ve 160 kW elektrik motorundan yararlanan E-Tourneo Custom, üstün performans ve rafine bir stil sunacak. Çok amaçlı aracın tam elektrikli güç aktarma sistemi ayrıca daha da fazla enerji verimliliği sağlıyor, daha rahat ve konforlu bir sürüş deneyimi için tek pedallı sürüş modu içeriyor.

Entegre 11 kW AC üç fazlı şarj cihazıyla batarya 8 saatten daha kısa sürede tam kapasiteye ulaşıyor veya 125 kW DC hızlı şarj4 ile yaklaşık 41 dakikada yüzde 15-80 oranında şarj edilebiliyor. E Tourneo Custom’ın şarj profili hızlı şarjları desteklemek için ön enerji yüklemesi yapabiliyor. Sistem laboratuvar testlerinde 125 kW’lık bir şarj cihazı kullanarak sadece 5 dakikada yaklaşık 38 km menzil sağladı.

Ford E Tourneo Custom

E-Tourneo Custom, 2,000 kg5 maksimum çekme kapasitesi ve cömert yük taşıma kapasitesi6 sayesinde araç sahiplerinin arkadaşları, aileleri ve spor ekipmanları ile birlikte yolculuk yapabilmesine, işletmelerin de müşterilerini ve bagajlarını verimli bir şekilde taşımasına yardımcı oluyor. Ön kabindeki soketler aracılığıyla şebekeye bağlanmadan dijital cihazlara, aletlere, spor ve kamp ekipmanına 2,3 kW’a kadar enerji veren Pro Power Onboard teknolojisi müşterilerin Tourneo Custom’ın elektrikli versiyonlarının tam potansiyelinden yararlanmalarını sağlıyor.

Ford E Tourneo Custom

Her iş alanına uygun yüksek teknolojili iç tasarım

Yeni Tourneo Custom hem kişisel kullanıcılara hem üst düzey işletmelere hitap edecek etkileyici ve biçimli bir tasarımla yollarda kendini gösteriyor. Araç önde ve arkada genişletilen görünümüyle yere sağlam ve dengeli basan, özgüvenli bir duruş sergiliyor. Dinamik ve şık ön tasarım Tourneo markasının temelini oluşturan güçlü yetkinlikleri yansıtırken, tam elektrikli E-Tourneo Custom’ın benzersiz ızgara kaplaması, tam genişliği kaplayan görsel imzası ve dikkat çekici LED farlarıyla teknolojisini ve performansını vurguluyor.

Sofistike olduğu kadar pratiklik sunan tasarım aracın içinde de devam ediyor. İki veya üç koltuklu şık ön kabin; yüksek kaliteli malzemeleri ve sade, çağdaş yüzeyleriyle teknoloji ve konforda ileriye doğru yeni bir adımı temsil ediyor. Gösterge panelinde ergonomik 13 inç dokunmatik ekran ve SYNC 4 bilgi ve eğlence sistemi yer alıyor.8 Yeni dijital gösterge sezgisel, sürücü odaklı bir kokpit yaratırken kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay uyumu standart olarak sunuluyor.

Ford E Tourneo Custom

Tourneo araçların, kullanıcıların aktif yaşamlarını desteklemek için mobil oturma ve çalışma alanı işlevi de görmesi gerekiyor. Tourneo Custom da bir süre önce lanse edilen yeni E Transit Custom’da tanıtılan aynı yenilikçi, eğimi ayarlanabilir direksiyon simidi ile sunuluyor. Bu sınıfına özgü özellik sayesinde direksiyon laptoplar ve tabletler için ergonomik bir çalışma alanı olarak kullanılabiliyor veya tam katlanıp kullanışlı bir tablaya dönüşebiliyor.

Ford E Tourneo Custom

Tasarım sürecindeki önceliklerden biri de kabin içindeki konforu ve hareket kolaylığını maksimuma çıkarmaktı. Bu doğrultuda tüm araçlarda alt kısmı düz olan direksiyon simidi yer alıyor. Bu yuvarlatılmış kare şekil ve otomatik şanzımanlı araçlarda direksiyon sütununda konumlandırılan vites kolu daha fazla alan yaratmanın yanı sıra erişimi kolaylaştırıyor. Ayrıca ön yolcu hava yastığının gösterge paneli yerine tavanda konumlandırılması ile ön kabinde daha fazla alan ve saklama bölmesi de yaratıldı. Bu sayede laptoplar veya A4 dosya boyutundaki eşyalar konsoldaki kapalı saklama bölmesinde muhafaza edilebiliyor. Elektronik cihazlar da artık sektör standardı olan AMPS montaj aparatlarıyla sürücüye daha yakın bir konuma güvenle yerleştirilebiliyor.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*