Yerli Otomobil TOGG 2024’de Avrupa Pazarına Girecek

Yerli Otomobil TOGG de Avrupa Pazarina Girecek
Yerli Otomobil TOGG 2024'de Avrupa Pazarına Girecek

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’un Avrupa pazarına gireceği tarih ile ilgili gündeme yeni gelişmeler düştü. TOGG ekosistem çalışmaları hız kesmeden devam ederken bu süreçte üst yöneticisi olarak bilinen CEO’su Gürcan Karakaş, markanın geleceğine dair de önemli açıklamalarda bulundu.

TOGG CEO’su Karakaş, yeni yıl Mart ayı sonu itibariyle pazar alanı tanıtımı yapacaklarını belirtirken, “2024’ün sonunda Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz. Henüz yönetim kurulumuzla ülkeler bazında çok net bir önceliklendirme yapmadık.

Etrafımıza baktığımızda yeni nesil araç üreticilerinin çok büyük bir kısmı önce Kuzey’de İskandinav ülkeleriyle başlıyor çünkü yeni markalara daha açıklar, elektrikli araçlara daha açıklar, altyapıları daha yaygın.

Oradan da Central Europe dediğimiz Almanya ve Fransa’ya doğru geliyorlar. Biz de kuvvetle muhtemel bu şekilde ilerleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

TOGG CEO’su Karakaş, iki hafta öncesinde Berlin’de görülen ve sosyal medyada viral olan TOGG ile ilgili test için Almanya’ya götürüldüğünü ifade etti.

Üretilen araçları testlere gönderdiklerini ifade eden Karakaş, “Araçlar testlere giderken uzun bir hazırlık sürecinden geçiyor sadece dokümantasyon ve kalibrasyon değil.

Testlerden geri bildirimler gelebilir. Bazılarının tabir ettiği gibi üretip üretip bir kenara koymuyoruz. O nedenle elimizde gerçekten yok. O araç Alman şirketiyle yaptığımız testler için Almanya’ya gelmişti. Park ederken Twitter’a yakalandık.” dedi.

Gürcan Karakaş’ın bu açıklamaları sonrasında TOGG’un 2024 yılı itibariyle Avrupa pazarına resmen giriş yapacağı da açıklanmış oldu.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz