Mercedes-Benz Türk, Setra Multiclass 500 Low Entry projesini müşterilerle buluşturuyor

mercedes benz turk otobus

Mercedes-Benz Türk, Setra Multiclass 500 Low Entry’yi tanıttı

Mercedes-Benz Türk Otobüs AR-GE ekibinin öncülüğünde geliştirilen Setra Multiclass 500 Low Entry, Avrupa pazarına sunuldu. Yeni araç, hem şehir içi hem de şehir dışı kullanıma uygundur ve engelli bireyler için ek donanımlar ile ulaşımı herkes için ulaşılabilir hale getirme misyonu üstlenir.

Setra Multiclass 500 Low Entry, 3 farklı şanzıman, 2 farklı klima sistemi, 3 farklı kokpit tipi ve müşteri talebine göre farklı varyasyonlarda koltuk ve iskelet sistemlerine sahip olarak Avrupa pazarıyla buluşacak. Müşteriler, araçları ihtiyaçlarına göre geniş bir spektrumda şekillendirebilecek.

mercedes benz turk otobus

Yeni araç, sahip olduğu otomatik frenleme özelliği sayesinde yola aniden çıkan cisimlere çarpmayı engeller ve “side guide assist” adı verilen özellik sayesinde de kör noktadan yaklaşan cisimler olduğunda sürücülere uyarı gönderir.

Setra Multiclass 500 Low Entry, hem işlevselliği hem de tasarımıyla dikkat çekiyor. İç ve dış tasarımı dikkat çekici şekilde planlanan araç, aynı zamanda engelli bireyler için sunduğu ek donanımlar ile ulaşımı herkes için ulaşılabilir hale getirme misyonu üstleniyor.