İBB Tren Sürücüsü Personel Alımı Yapacak!

İBB Tren Sürücüsü Personel Alımı Yapacak!; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iş arayanlar için İBB Kariyer sayfası üzerinden yeni iş ilanları yayınlandı. Herkesin merakla takip ettiği personel alım ilanlarından bir tanesi de tren sürücüsü personel alım ilanı oldu. İBB Kariyer sayfası üzerinden yayınlanan personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı.

İBB PERSONEL ALIMI YAPACAĞINI DUYURDU


İBB tarafından yayınlanan personel alım ilanında, ” İstanbul Avrupa Yakası’nda ikamet eden, “Tren Sürücüsü” işe alımı yapılacaktır.” denildi. Bunun yanı sıra, ” Belirlenen hareket çizelgesine uygun olarak, kent içi yer altı ulaşım araçlarını kullanmak ve ulaşımının devamlılığını sağlamak. İstanbul’u çok seven çalışma arkadaşları aramaktayız.” ifadeleri yer aldı.

TREN SÜRÜCÜSÜ PERSONEL ALIM İLANI

İBB Kariyer sayfasında yayınlanan personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartlar arasında ilk olarak en az Teknik lise mezunu veya Meslek Yüksekokullarının örgün eğitim veren; Elektrik-Elektronik, Otomotiv, Motor, Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar, Raylı Sistemler, Mekatronik, Otomasyon, Makine bölümlerinden mezun olma şartı arandığı açıklandı.

Ayrıca başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar arasında şu şartlar da sıralandı:

 • En az B sınıfı ehliyete sahip olmak,
 • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,
 • Vardiyalı çalışma konusunda engeli olmayan,

TREN SÜRÜCÜSÜ MAAŞI NE KADAR?

İBB Kariyer sayfasında yayınlanan personel alım ilanında verilen maaş miktarı yazmasa da tren sürücü yani vatmanların maaşı en az 4 bin lira ve 6 bin lira arasında değiştiği biliniyor. (Kamupersoneli)

TCDD Pozisyona Göre Personel Maaşları Kaç Para ?

2019 Yılı TCDD personel alımları devam ederken bu yıla ait personel maaşları da merak ediliyor. 2019 yılı Görevine göre TCDD personel maaşları ne kadar?

2019 yılında çalışmaya başlayan Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü personeli belirlenen ücret skalasına göre maaş almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları personel maaşları belirlenirken temel ücretin üzerine başarı notu ve kıdem eklenmektedir. 2019 Devlet Demir Yolları personeli ücret skalasına maaşları aşağıda belirtilmiştir.

Yayınlanan temel ücret skalasına göre; Ana İkmal Merkezi Müdür Yardımcısı, Baş Mühendis, Hekim, Müşavir, Avukat, Kontrolör, Tesisler Şefi, Teslim alma-Yollama Müdür Yardımcısı, Uzman Hekim, Uzman Mühendis, Yol Bakım Onarım Şefi, Yol Mekanik Atölye Müdür Yardımcısı, Yol Şube Şefi gibi unvanlara sahip bu kişiler Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları’nda en yüksek ücreti alan çalışanlardır.

TCDD’de Yeni İşe Başlayan personel Maaşları Ne Kadar?

 • Devlet Demir Yolları’nda yeni işe başlayanAvukat net maaşı: 5750 TL civarında ödenmektedir.
 • Devlet Demir Yolları’nda yeni işe başlayan mühendis net maaşı: 5600 TL civarında ödenmektedir.
 • TCDD yeni işe başlayan mütercim net maaşı: 5200 TL civarında ödenmektedir.
 • Devlet Demir Yolları’nda yeni işe başlayan lisans mezunu memur net maaşı: 4400 TL civarında ödenmektedir.
 • TCDD yeni işe başlayan ön lisans mezunu memur net maaşı: 4350 TL civarında ödenmektedir.
 • TCDD yeni işe başlayan ortaöğretim mezunu memur net maaşı: 4150 TL civarında ödenmektedir.
 • Devlet Demir Yolları’nda yeni işe başlayan Tekniker net maaşı: 4900 TL civarında ödenmektedir.
 • Devlet Demir Yolları’nda yeni işe başlayan Kondüktör net maaşı: 4700 TL civarında ödenmektedir.
 • Devlet Demir Yolları’nda yeni işe başlayan teknisyen net maaşı: 4500 TL civarında ödenmektedir.
 • TCDD Vagon teknisyeni net maaşı: 4650 TL civarında ödenmektedir


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz