2020 Audi A3 Geri Dönüştürülmüş Plastik Kullanacak

2020 Audi A3 Geri Dönüştürülmüş Plastik Kullanacak

Audi, yeni Audi A3 modelini 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacak. Audi, fuar öncesi yeni A3 modeli için bir görsel yayınladı. Aracın koltuklarının görüldüğü bir fotoğraf paylaşan Audi, 2020 A3 modelinin çevre dostu iç mekânı ile ilgili bilgi verdi.


Audi, çevre dostu bu malzemenin %89’una kadarının geri dönüştürülmüş pet şişelerden oluştuğunu ve daha sonrasında bunların koltuk kılıfları için ipliğe dönüştürüldüğünü söylüyor. Sonuç olarak geleneksel döşemelerin muadili olan ancak daha çevreci bir malzeme ortaya çıkıyor. Bu noktada her A3 koltuğu için 45 adet 1,5 litrelik şişe ile yer döşemeleri için ekstra 62 şişenin gerektiği söyleniyor. Geri dönüştürülmüş diğer iç bileşenler arasında yalıtım malzemeleri, bagaj bölmesi kaplaması ve paspaslar bulunuyor.

Gelecekte tüm koltuk döşemelerinin tamamen geri dönüştürülmüş malzemelerden üretileceğine inanan Audi, yeni nesil A3’ü üç farklı malzeme tasarımıyla sunacağını açıkladı.

Yenilikçi bir dış tasarımla gelmesi beklenen yeni A3’ün kaputu altında ise tıpkı Octavia 4 ve Golf 8’de olduğu gibi hafif hibrit ve plug-in hibrit versiyonları dahil bir dizi TSI ve TDI Evo motor seçeneğinin yer alması muhtemel.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın