Alfa Romeo 110 Yaşında

Alfa Romeo 110 Yaşında
Abone Ol  


İtalyan FIAT Grubu’nun çatısı altında bulunan Alfa Romeo, bu yıl 110 yaşını kutluyor. 1910 yılından beri efsane otomobiller üreten ve İtalyan kırmızısını dünyaya tanıtan marka, sadece İtalya’da üretilmesi ile ün yapmış.

Alfa Romeo, 110 yıldır gerek binek gerekse de yarış sınıflarında geliştirdiği efsane otomobilleriyle otomotiv dünyasında önemli izler bırakan bir marka olmayı başardı.

Ayrıca Alfa Romeo 110. Yaşını kutlamak için birçok etkinlik düzenlemeyi düşünüyor. Bunlardan ilki 13-16 Mayıs tarihleri arasında Brescia-Roma-Brescia pistindeki “Red Arrow” gösterileriyle başlayacak. 24 Haziran tarihinde ise “La Macchina del tempo – Museo Storico Alfa Romeo” (Zaman Makinası – Alfa Romeo Tarihi Müzesi) bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Müzede gerçekleşecek olan bu etkinliğin konukları ise tabi ki Alfa Romeo tutkunlarının oluşturduğu kulüpler ve fanlar yani Alfist’ler olacak. Alfa Romeo markanın 110 yıllık tarihinde önemli yere sahip yer alan müzedeki etkinlikte 110 mum üflenerek Alfa Romeo’nun 110. Yaşı kutlanacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz