Opel’in Torbalı Fabrikası Yedek Parça Dağıtım Merkezi Oluyor

Opel’in Torbalı Fabrikası Yedek Parça Dağıtım Merkezi Oluyor
Opel’in Torbalı Fabrikası Yedek Parça Dağıtım Merkezi Oluyor

2000 yılında kapatılan Torbalı`daki Opel fabrikası, PSA grubundaki markalar için yedek parça dağıtım merkezi haline gelecek. Peugeot, Citroen, DS ve Opel gibi büyük markaları bünyesinde bulunduran PSA Grubu’nun Türkiye Başkanı Cornuaille Torbalı`da bulunan Opel fabrikasını PSA Grubu’nun Avrupa`daki stratejik yedek parça dağıtım deposu haline getirmek için çalışmalara başladıklarını açıkladı.


1990 yılında devreye giren ve 2000 yılında kapanan Torbalı’daki Opel Fabrikasının tekrardan faaliyete geçmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Torbalı Ticaret Odası Başkanı (TTO) Abdul Vahap Olgun “Torbalıdaki otoyol, otoyol ve tren yolu bağlantılarımız ile çok uygun bir lojistiğimizi var. Havalananına 15 dakika, limana 40 kilometre mesafedeyiz. Tren yolu bağlantımız üzerinde hızlı tren hattımız da mevcut. Ankara-İzmir hızlı tren hattına bağlantımız var. İstanbul-İzmir otoyoluna da bağlantımız olacak. Kemalpaşa Lojistik Kent’e 40 kilometre uzaklıktayız. Opel’in ilçemize geldiği 1990 yılından sonra Torbalı sanayileşmeye başlayan bir kent oldu. Sayın Cornuaille’ı bugün Ticaret Odamızda ağırladık ve kendilerine yeniden Torbalı’da faaliyete başlamalarından dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Olgun’a yatırıma verdikleri önemden dolayı teşekkür eden Olivier Cornuaille, Opel’in Torbalı fabrikasını PSA Gurubu’nun Avrupa’daki stratejik yedek parça dağıtım merkezi haline getirmek için çalışmaya başladıklarını ifade etti.

Cornuaille, “PSA grubu, Türk ekonomisine ve pazarına inanıyor. Sahibi olduğumuz Peugeot, Citroen, Opel ve DS gibi otomobil markalarıyla birlikte yatırımlarımıza ve büyümeye devam edeceğiz. Opel’in Torbalı fabrikasında gerçekleştirmeyi planladığımız yedek parça dağıtım merkezi projemiz ile de bu bakış açımızın ne kadar arkasında olduğumuzu doğruluyoruz. Bu bölgeyi seviyoruz ve birlikte güzel işler yaptık, yeni dönemde de Torbalı PSA Grubu’nun önemli merkezlerinden birisi olacak” dedi.İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın