PEUGEOT Logosunun Anlamı

Peugeot Logosunun Anlamı Nedir
Peugeot Logosunun Anlamı

Otomobil logoları markanın tarihini hakkında birçok bilgi içerebiliyor. Ayrıca otomobil logolarının birçok anlamı olabiliyor. Mesela PEUGEOT’nun logosundaki hayvanın hangi hayvan olduğu her zaman tartışma konusu olmuştur. Köpek gibi birçok hayvana benzetilen Peugeot’un logosu aslında bir Aslan. Gelin hep beraber PEUGEOT tarihini ve logosunun anlamı neymiş öğrenelim.

PEUGEOT Tarihi ve Logosunun Anlamı:


Oldukça köklü bir geçmişe sahip Fransız Peugeot, otomobil, bisiklet ve motosiklet üreticisidir, günümüzde PSA grubunun bir parçasıdır. 1810 yılında el aletleri ile üretime başlamıştır, 1890 yılından bu yana da otomobil üreticisidir. Tabi ki birçok otomobil firması gibi başka sektörlerde de üretimler yapmış. Bunlar kısaca şöyledir: 1810 yılında kahve değirmeni ve el aletleri üretimi, 1830 yılında bisiklet üretimi, 1882 yılında otomobil üretimi,1898 yılında motosiklet üretimi yapmış.

Peugeot Kalitesini Göstermek İçin Aslanı Tercih Etmiş:

peugeot Logosundaki Aslan

Peugeot, otomobil üretimine başlamadan önce ürettiği el aletlerinin kalitesi ile ünlenmiş özellikle de testere bıçaklarının kalitesi ile nam salmış bir markaymış. 1810 yılında testere şeritleri olan logoya sahip olan Peugeot, elde ettiği başarıyı sembolize etmek için çenelerinin gücü ile testere bıçağının dişlerinin kuvvetini yansıtacağını düşündüğünden aslanı seçmiş. Aslan ayrıca Peugeot’un ürettiği ürünlerin esnekliği ve hızını temsil ediyormuş.

Peugeot 9 Kere logosunu Değiştirmiş:

Peugeot logosu Değişimi

1847 yılında ortaya çıkan ilk logoda aslan bir okun üzerinde yürümekteydi. 1847’den sonra ise 8 defa değişen Peugeot logosu, 2010 yılında 9’uncu ve son halini almış oldu.İlk yorum yapan olun

Yorumunuz