McLaren Yeni SUV Modeli GTX’in İlk Görselini Paylaştı

Yeni McLaren GTX

Süper otomobil üreticisi McLaren, birçok süper otomobil üretici gibi SUV pastasından bir dilim kapmaya çalışıyor. Uzun zamandır SUV üretmemekte direnen McLaren’den SUV sürprizi geldi. McLaren Yeni SUV Modeli GTX’in İlk Görselini Paylaştı.


Lamborghini, SUV trendinin öncüsü olarak Urus modelini piyasaya sürdüğünde rekor satış rakamlarına ulaşmıştı. Bunu fark eden diğer süper otomobil üreticileri hızla SUV üretimine yöneldi. Aston Martin, Ferrari ve Bugatti gibi birçok üretici SUV trendine çoktan adım atmıştı. McLaren Yeni SUV Modeli GTX’in İlk Görselini Paylaştı.

Yeni McLaren GTX’in Teknik Verileri

McLaren beklenmedik bir hamle yaptı ve yeni SUV aracı GTX’in muhteşem bir görselini paylaşarak tanıttı. Yeni McLaren GTX, 4 litre çift turbo V8 motora sahip McLaren GT’nin off-road versiyonu olacağı tahmin ediliyor.

Yeni McLaren GTX’de, bulunacak bu motor 600 beygir güç üretecek ve 766 Nm tork sağlayacak. Bu veriler ise, Aston Martin DBX modelinden 58 beygir ve yaklaşık 30 Nm daha fazla güç anlamına geliyor.

Yeni McLaren GTX’in teknik verileri hakkında henüz net bir bilgi yok fakat Yeni McLaren GTX, 4 litre çift turbo V8 motora sahip McLaren GT’nin off-road versiyonu olacağı için hızlanma verileri de McLaren GT modeline yakın olacağı tahmin ediliyor. GT’nin 3.1 saniyelik 0-100 km hızlanmasından biraz daha yavaş ve GT modelinin 330 km/s maksimum hızına yaklaşmasını bekliyoruz.

Aracın görseli net olmadığı için tasarım hakkında konuşmak biraz zor fakat GTX’in bir McLaren olduğu aracın ikonik farlarından belli oluyor. Ayrıca Yeni GTX’in farları dışında bu zamana kadar üretilmiş hiçbir aracına benzemediğini söyleyebiliriz. Yine de bagaj rüzgarlığı GTX’e spor bir görüntü kazandırıyor.

McLaren GT’de bulunan lüks iç döşemelerin, havada duruyormuş gibi gözüken merkezi konsolun ve 7 inçlik dokunmatik ekranın yeni SUV modeli GTX’de de yer alması bekleniyor. Yeni McLaren GTX’in teslimlerine ise 1 Nisan 2021 tarihinde başlanması planlanıyor. Aracın fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok ama Yeni McLaren GTX’in fiyatının, McLaren GT’nin fiyatından biraz daha yüksek olması bekleniyor. McLaren GT’nin fiyatı ise yaklaşık 210 bin dolardan başlıyor.

McLaren Hakkında

McLaren Automotive, genellikle kullanıldığı üzere McLaren, spor otomobilleri üreten Britanyalı bir otomotiv şirketidir. Şirket, başarılı Formula 1 takımı McLaren Honda’yı da içeren şirketler grubu McLaren Group’un bir parçasıdır. 1989 McLaren Cars adıyla kurulmuş olan şirket, 2009 yılında Ron Dennis’in ilgisini buraya kaydırması ile dönüşüm geçirmiş ve McLaren Automotive adını alıp McLaren Group çatısı altına girmiştir. Kaynak: Wikipedia

OtonomHaber


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın