Disa Otomotiv Yeni Yatırımlarıyla Kapasitesini Arttırıyor

disa otomotiv yeni yatirimlariyla kapasitesini arttiriyor
disa otomotiv yeni yatirimlariyla kapasitesini arttiriyor

Otomotiv yedek parça üretiminde Türkiye’nin en önemli uluslararası üreticilerinden biri olan DisaOtomotiv, 2020 yılında pandemiye rağmen yaptığı 2.500.000 Euro yatırımla, Ergene, Tekirdağ’daki fabrikasının dişli üretim kapasitesini üç katına çıkardı.


2016 yılında yaptığı yeni atılımlar ile dişli üretimine tekrar başlayan Disa Otomotiv, artan müşteri talepleri neticesinde üretim kabiliyetlerinin ve kapasitelerinin arttırılması amacıyla bulunduğu modern fabrikası içerisinde 2020 yılında, 5-eksenli simültane CNC işleme merkezleri, otomasyonlu CNC tornalar, CNC dişli azdırma makineleri, CNC dişli kesme (fellow), CNC dişli taşlama, CNC dişli çakısı bileme ve broş tezgahları ile 3-boyutlu CMM ölçüm cihazı, malzeme spektral analiz, mikro yapıanalizi, Vickers sertlik ölçüm vemanyetik partikül çatlak kontrol cihazları ileyatırımlarına devem etti. Yapılan yatırımların toplamı 2,5 milyon Euro değerine ulaştı.

Yapılan yatırımlarla, üretim yeteneklerini arttırıldığı ve en üst seviyede ekipman etkinliğini yaratacak makinelerin tercih edildiği yönünde açıklama yapan Disa Otomotiv Genel Müdürü Koray Kuru, “Geçtiğimiz birkaç yılda dişli üretimimize artan müşteri taleplerine bu yatırımlarımızla artık eksiksiz olarak cevap verebiliyoruz. Yatırımınıyaptığımız tezgahlar, en hassas şekilde işleme olanakları sağlıyor ve üretilen parçalardaki ölçü değişkenliklerini en az seviyede tutuyor. Bu sayede, sürekli olarak yüksek kalitede ürünler üretmemiz mümkün oluyor. Makinelere ek olarak, ürettiğimiz ürünleri ölçebilmek ve bunları müşterilerin istediği şekilde raporlamak ve onaylamak da çok önemli. Bu sebeple, yine kalite laboratuvarımızdaki yetkinliğimizi arttıracak cihazlar da alarak bu konudaki her türlü müşteri talebine cevap verebilecek duruma geldik. Aldığımız tüm makineler aynı zamanda otomasyonlu yükleme boşaltma sistemleri de içeriyor. Bu sayede en yüksek teknoloji ile hatasız üretim yapabiliyoruz. Bu yüksek teknolojiye uyumlu bir ekip ile çalışmak amacıyla, çalışanlarımızın yetkinliklerini arttırmak üzere gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimiz de devam ediyor.” diyerek, firmanın gelişen yetkinliklerine değindi.

Yapılan bu yeni yatırımların, imzalanan müşteri sözleşmelerine istinaden yapıldığını ve oluşacak yeni projelerle gelecek dönemlerde de yatırım planları gündemde olduğunu ileten Koray Kuru, Disa Otomotiv’in ihracat odaklı vizyonuna dikkat çekerek, “Özellikle 2019 yılı başında Stuttgart, Almanya’da kurduğumuz Disa Automotive GmbH firmamız üzerinden gerçekleştirdiğimiz pazar araştırmaları, iş geliştirme çalışmaları ve yarattığımız yeni bağlantılar ile son iki yılda ciromuzu her yıl %30 civarında arttırdık. Önümüzdeki iki yılda başlayacak yeni projelerle üretim adetlerimiz, kapasitemiz ve istihdamımız daha da artıyor olacak. Amacımız yüzde yüz ihracatçı firma olarak sektördeki en iyi teslimat performansıyla birlikte; yıllardır oluşturduğumuz üretim tecrübesini ve teknik altyapıyı, ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek müşterilerimizle olan kalıcı iş birlikteliklerini daha da güçlendirmek, ülke ekonomisine döviz kazandırıcı faaliyetlerimizle süratle devem etmek.” sözleriyle değerlendirdi.İlk yorum yapan olun

Yorumunuz