Geleceğin Renault Konsept Modelleri

Renault DEZIR
Renault DEZIR

Otomobil fuarlarında tanıtılan konsept modeller, markaların ileride üretmeyi planladıkları otomobillerle ilgili ipuçları veriyor. Bu otomobiller yolculuğun geleceğini şekillendirirken akıl almaz özellikleri ve sıra dışı görüntüleriyle de göz kamaştırıyor.

Renault, mobilite vizyonunu ortaya koyan elektrikli konsept modelleri ile, tasarım ve performansın geleceğini temsil ediyor. Renault Modelleri elektrikli konsept olarak sınırları zorluyor. En son teknolojilerle donatılmış Renault Modelleri geleceğin elektrikli konsepti olarak geleceği şekillendiriyor. Renault otomobiller geleceğe, çığır açan yeniliklere, performansa ve duygulara odaklanıyor. İşte Renaultun gelecekte çığır açacak konsept modelleri.

Megane eVision

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Megane eVision konsepti geleceğin elektrik platformuyla donatıldı. Elektrikli modellerin öncüsü Renault, elektrikli araçlar platformu olan CMF-EV ile bir adım daha ileri gidiyor. Bu platformla beraber, çığır açan yeniliklere, performansa ve duygulara odaklanıyor.

Megane eVision boyutları ile hem şehirde hem de arazide kullanmak için çok daha uygun.Megane eVision ile elektrikli araçlarda yeni bir aşamaya geçiliyor. Sedan gücü sağlayan bir akü sayesinde standartları aşıyor ve elektrikli modellere geçisin önünü açıyor.

İnce 60 kWh akü. Ayrıca Megane eVision yere daha yakın ve daha aerodinamik tasarımıyla elektrik tüketimini önemli ölüde azaltarak sürüş menzilini arttırıyor.

Megane eVision çok uzaktan bile tanınıyor. LIVINGTECH teknolojik inovasyonuyla far imzası siz yaklaştığınızda belirginleşiyor ve farlar ön plana çıkıyor.

Megane eVision’ın her detayında teknolojiyi ve inovasyonları hissedin. “Smooth” yüzeyleri ve “flush” tasarım ilkesiyle diğerlerinden ayrışıyor. Geri çekilebilir kapı kolları siz kullanana kadar gizli.

Megane eVision’ın büyük tekerlekleri mümkün olduğu kadar dışarıya taşmamasına dikkat edildi. Aerodinamik yapıyı güçlendirmek gövdeye çok yakın konumlandırıldı.

Renault SYMBIOZ

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Renault SYMBIOZ Concept mobil ev kavramını gerçeğe dönüştürür. Farklı kullanımlara açık olan kabin, artık sizin etrafınıza örülmüş bir ekosistemin kalbi olan aracınızda yeni bir deneyim yaşamanızı sağlar.

SYMBIOZ Concept ile arabanız artık yaşam alanınızdan ayrı değil. Evinizin bir parçası gibi tasarlandı. Biçimler, renkler, malzemeler, özellikler… Her şey yoldayken evinizin salonundan hiç ayrılmamış gibi hissetmeniz için tasarlandı. Eve döndüğünüzde de, arabanız evin bir odasına dönüşür. Samimi iç mekanı ve dijital özellikleri her an elinizin altında.Konforu ve sizi içine alan SYMBIOZ’ kendinizi bırakın ve gitmek isteğiniz yere huzurla, konforla varın.

Çeşitli otonom sürüş modları sayesinde, SYMBIOZ’u kendi ellerinizle sürmenize gerek kalmaz… Seçenek işte burada: hazırsanız buyurun. Salon modunda, döner ön koltuklar 180° dönerek yepyeni bir sürüş deneyimi sunar. Cam tavanda manzaranın geçip gidişini de görmeseniz yolda olduğunuzu unutabilirsiniz.

SYMBIOZ bağlanabilirlik ve ev otomasyonunu bir üst seviyeye taşır. Eviniz arabanızı otomatik olarak şarj eder ve arabanız evinizin elektrik ihtiyacını karşılayabilir. Bu karşılıklı bağlantı arabanızın ve evinizin birbirini tanımasını ve diğerinin ihtiyaçlarını öngörmesini sağlar. SYMBIOZ ile, herhangi bir mekan kısıtlaması olmadan hayatı kolaylaştırmaya adanmış bir dijital ekosisteme geçiş yapabilirsiniz.

Gelecekte Formula 1: R.S. 2027 Vision

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Şeffaf kokpitiyle R.S. 2027 Vision kokpitindeki pilotu tam olarak görebilirsiniz. Pilotun boyutlarına uygun olarak özel tasarlanan ve hafif ve dayanıklı malzemeyle 3D basılan R.S. 2027 Vision şeffaf kokpiti pilotun ifadelerini yakından izleyebileceğiniz bir yarış deneyimi sunar. Kaskı da yüzünü ve tepkilerini görebilmeniz için şeffaftır. Hem yarış alanında, hem de uzaktan izlediğinizde aksiyonun içine girersiniz.

Yarışı daha iyi anlamanıza yardımcı olması için tekerleklere yerleştirilen aktif LED ışıkları pilotun yarıştaki sıralaması ve aracın enerji durumu gibi önemli bilgileri görüntüler.

Renault Design ve Renault Sport Racing uzmanlarının ortak çabasıyla ortaya çıkan R.S 2027 Vision konsept otomobil köklerine sadıktır.

C biçimli LED farlar, kaput üzerinde ışıklı logo, aktif aydınlatma, kumandayla idare edilen kanatlar ve diğer hareketli aerodinamik parçalar. Yeni konsept otomobilimiz güçlü görsel bileşenleriyle markamızın köklerine sadıktır. Tasarım açısından ses getiren modelimiz R.S. 2027 Vision sizi ikna edecek! Bu sadece Formula 1 fanatikleri için değil, motor yarışlarıyla çok da ilgilenmeyen yeni teknoloji meraklıları için de geçerli.

Turboşarjlı dizel motorunun yanı sıra arka kanadı ve kaportasındaki renkler gibi imza dokunuşlarıyla R.S. 2027 Vision, gururla atası olan 1977 model Renault RS01’i hatırlatır. Kaportasındaki sarı ve siyah renkler kalite, teknik ve performansı ifade eden bir görsel estetik için metalik bir görünüme sahiptir ve altın bir yaprakla vurgulanır.

Renault ZOE e-Sport

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Etkileyici tasarımıyla öne çıkan en son konsept otomobilimiz Renault ZOE sonuna kadar sportiftir. Sürüş keyfi açısından elektrikli araçların muazzam potansiyeliyle otomobil tutkumuzu birleştiren kusursuz tasarım.

Renault ZOE e-Sport Concept, standart Renault ZOE ve tek koltuklu Formula E Renault modelinin birleşimidir. Tek koltuklu Renault e.dams görünümünden ilham alan Saten Mavi kaporta, sarı dokunuşlar, C biçimli kendine has farlar ve öne taşınmış arkadan aydınlatmalı ve dikey Renault logosu… Renault ZOE e-Sport Concept marka kimliğimizi somutlaştırır ve geliştirir. Her yanıyla sevimli!

Renault ZOE e-Sport Concept motor sporları tutkumuzu ve iki kez Formula E dünya şampiyonu olan Renault Sport mühendislerimizin kusursuzluğunu bünyesinde taşır.

Renault ZOE e-Sport Concept şasisi, Renault Grubu’nun en radikal spor otomobillerinden bazılarını geliştiren Renault Sport Cars uzman ekiplerinin deneyimlerinden fazlasıyla faydalandı. En yüksek dinamik performans arayışı alınan teknik kararlara yön verdi. TORK Engineering tarafından geliştirilen tübüler şasi, önde ve arkada “çift üçgen” süspansiyon, 20 inç jantlar ve OHLINS “dört yönlü” ayarlanabilir amortisörler Renault ZOE e-Sport Concept’in pistte en yüksek performansa ulaşmasını sağlar.

Mimarisi, taşıdığı gücü ve güç aktarım yönetimi sayesinde Renault ZOE e-Sport Concept en yüksek düzeyde performansa ulaşır. Ağırlık/güç oranı (sürücü dahil 1.460 kg/460 bg) ve neredeyse anlık olarak kullanılabilen 640 Nm torku (motor başına 320 Nm) sayesinde, 3,2 saniyede 100 km/sa hıza ve 10 saniyeden kısa sürede 210 km/sa hıza ulaşabilir.

Renault TREZOR

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Heyecanlı bir geleceğe hoş geldiniz! Elektrikli coupé Renault TREZOR yeni bir konsept otomobil döneminin başlangıcıdır ve geleceğin modellerinin tasarım ve teknolojisine yönelik bir arayıştır. Sıcak tasarımı ve sürüş keyfine yönelik hizmetleriyle, bu elektrikli GT gelecek için ulaşım vizyonumuzu ve otomobil tutkumuzu yansıtıyor.

Renault TREZOR Concept, yeni baştan tasarladığımız model çeşitlerimizin önemli bir parçasıdır: sade, duyulara seslenen ve sıcak çizgiler, ayırt edici ön yüz, “C” biçimli kendine has far imzası. Renault DEZIR Concept ile başlayan ve Yeni Renault CLIO ile somutlaşan Renault TREZOR Concept, markamızın stilindeki olgunluğu temsil eder.

Renault TREZOR Concept’in kaputu üzerinde, arka kaporta yapısını hatırlatan petek biçimli bir hava girişi bulunur. Sürücü tarafındaki yakıt deposu kapağı yerine şarj seviyesini gösteren analog bir gösterge yerleştirilmiştir. Arka yüzünde fiber optik arka far imzasında kırmızı bir lazer ışığı bulunur.

Renault TREZOR Concept’in kabin tasarımı baskın kırmızı rengiyle heyecan verici ve sıcaktır. Ahşap ve deri gibi en üst kalite malzemelerle sürüş keyfine odaklanır. İnce işçilik ve teknolojiyi bir araya getiren kokpiti, gelecekteki modellerimizin daha da şık, stilize ve bağlantılı olması amaçlanan iç mekanlarının habercisidir.

Klasik yarış otomobillerini anımsatan Renault TREZOR Concept sizi eşiğinden adım atmaya ve kokpite girmeye davet ediyor. Kapıların sportif, heyecan verici görünümü gövdenin üst sütununu kaplayan kırmızı deri ile vurgulanır. Baş dayamaları sizi içeriye davet edercesine otomatik olarak geriye doğru hareket eder.

Sürpriz! Renault TREZOR Concept’in kırmızı ahşap torpidosu bir bagaj bölmesi içerir. Özel imal edilmiş, deri kayışlarla yerine sabitlenmiş bölmeler koyu kırmızı yumuşak deri koltukların önünde uzanır. Torpidonun gösterişli çizgisi geniş dokunmatik ekranlı teknolojik kabini öne çıkarır. Dikdörtgen direksiyon simidinde de geleneksel kumandaların yerini dokunmatik ekranlar alır.

R-SPACE

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Dinamik hatları ve yeniden tasarlanmış kabiniyle R-SPACE Concept tüm ailenin ihtiyaçlarını karşılamak için MPV tarzını modernize eder.

Neden ailenize çok kullanışlı ve fonksiyonel bir araç gerekiyor? Sıcak ve heyecan verici R-SPACE Concept sürüş keyfini ve sportifliği de göz ardı etmez. Duygu dolu bu konsept otomobil kendini aile otomobilinin geleneksel kalıplarından kurtarır.

Biçimli yan hatları, karakterli omuzları, ince ölçüleri, yükseltilmiş arka yüzüyle R-SPACE Concept adeta bir insan gibidir. Daha önce aile otomobillerinde hiç kullanılmamış ışık efektleriyle vurgulanan hatları ve akıcı çizgiler ona enerjik ve hafif bir hava katar.

Bir aile otomobili olan R-SPACE Concept samimi dış tasarımıyla ve kişiliğiyle öne çıkar. Yumuşak ve enerjik çizgilerine herkes hayran kalacak.

Yaşam için Renault yeniliği: Renault CAPTUR

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yarının otomobil standartlarını keşfedin. Renault CAPTUR konsept modeli sizi yenilikçi hizmetler üzerinden keyif ve heyecanın bir araya geldiği bir konfor ve eğlence dünyasına davet ediyor.

Performansa hazır olun. CAPTUR konsept otomobil doğa sporları dünyasından ilham alır. İnsanımsı, yontulmuş profili yarışa başlamak üzere olan bir kısa mesafe koşucusunu andırır.

Heybetli hatları ve boyutlarıyla Renault CAPTUR Concept, aynı anda hafiflik ve gücü birleştiren iddialı ve itici bir güce sahip profili ifade eder. Keskin köşeler veya açılar içermeyen yumuşak, akıcı ve heyecan verici ana hatları gövdenin mat ve saten çift yönlü dokusunu vurgulayan ışık oyunlarıyla biçimlendirilir ve vurgulanır. İç içe geçmiş bu çift yüzey dokusu kaslı hatlarını vurgular.

Kompakt ve esnek bir crossover olan Renault CAPTUR Concept şehirde yaşayan çiftlerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı. Ergonomik kabin tasarımı duyuları canlandırır.

Sizi yoldan çıkmaya davet eden Renault CAPTUR Concept spor dünyasından ilham alan modern kabiniyle baştan çıkarır. Gergin ve akıcı hatlarına eklenen elektrolüminesan kablolarıyla gerilmiş bir kası andırır.

Atletik cazibesini artırmak için tüm konfor alanlarına yerleştirilen teknofiber elastik kablolar adeta bir hamak gibi rahatlık hissi verir, dağ tırmanışlarını ve bot gezilerini hatırlatır.

Renault CAPTUR Concept kabini SUV ve crossover sınıflarının tamamen yeniden tasarlanmış halidir. Onu fonksiyonel bir araç yapmak için esnekliğe yenilikçi bir yaklaşım getirdik, hafiflik ve keyifle yeniden yorumladık.

Plaja mı gidiyorsunuz? Arkadaki elastik çapraz kayışları kullanarak sörf tahtalarınızı yerleştirin veya bir iki arkadaşınızla yola çıkın. Önceden tanımlanmış bir amacı yok. Dilediğiniz gibi kullanmak size kalmış.

Turku, aşk: Renault DEZIR

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Gösterişli, samimi ve farklı çizgileriyle Renault DEZIR konsept modeli tutkularımızın hayat bulmuş halidir.Duygularınızı harekete geçirin!

Elektrikli bir spor coupe olan Renault DEZIR samimi ve canlı tasarımıyla dikkat çekiyor. Heyecan verici sürüşü ile her zaman duyularınıza hitap eder.

Tampon üzerindeki kanatlar hava geçişi için şerit etkisi yaratır ve Renault DEZIR’in ön yüzüne hem hafif, hem de güçlü bir görünüm verir. Koyu zemin üzerinde parlayan daha büyük elmas logosu yeni marka kimliğinin simgesidir.

Konturlu formlar, beyaz deri, kalp atışlarınızı yansıtan titreşimli ışıklar, heyecan dolu bir kırmızı… DEZIR Concept kabininde mutluluğun doruklarına uçacaksınız.

Spor coupe göstergeler ile kendinizi kokpitte hissedin. Elektrikli motoruyla 5 saniyede 100 km/s hıza ulaşın. Dokunmatik ekranıyla aracınızın tüm özelliklerini kolayca kontrol edebilirsiniz.

    İlk yorum yapan olun

    Yorumunuz