Akustik Panel

Akustik Panel
Akustik Panel

Dekoratif görünümlü akustik kumaş kaplı paneller günümüzde sıklıkla tercih edilen akustik ürünler arasında yer almaktadır. İçerisinde yer alan akustik sünger ve dışarısında yer alan akustik kumaş sayesinde dekoratif görünüm oluşturmakla birlikte ortamlarınızda bulunan ses karmaşasının önüne geçmektedir. Kumaş kaplı Akustik Panel mekanda oluşan ses karışıklığı, eko, ses yansıma sorunlarını 100% olarak ortadan kaldırır ve akustik bir ortam yaratır. Dekoratif olarak ta kullanılan kumaş kaplı akustik duvar paneli oldukça şık bir görünüme sahiptir. İstediğiniz renk, ebat ve şekillerde cam yünü levha dan üretilmektedir. Mekanda oluşan ses titreşimi minimuma düşürür, sesi yalın ve anlaşılır hale getirmektedir. Günümüzde birbirinden farklı alanlarda kullanımı mevcut olan Akustik Panel, birbirlerinden farklı malzemelerde üretilen ürünlerdir. Son derece basit bir montaja sahip olmasıyla beraber kaliteli üretimleriyle beraber ortamın mevcut sesinin farklı frekanslarda sahip olmasını sağlayan, ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeylerine çarpması sonucunda rezonansa girmesine karşı önleyici bir faktördür.


akustik panel

Bu sayede ses, daha net bir şekilde ortamda duyulurken aynı zamanda ortamın dekoratif olarak da farklılık kazanmasını sağlayan şey akustik panellerdir. Birbirinden farklı alanlarda yaygın bir kullanımı olan akustik paneller, günümüzde kongre merkezlerinden tutun da konser alanlarında, sinema salonlarında, çeşitli spor stadyumu ve tiyatro gibi geniş alanlarda, alışveriş merkezi gibi yerlerde, birçok düğün salonu türü ve çok amaçlı mekanlar olmak üzere birbirinden farklı, sesin yüksek noktada çıktığı alanların tamamında sadece ses akustik çevirmesi için değil aynı zamanda ses yalıtımı için de kullanılır. Açık hücre gözeneğine sahip birçok köpük panellerde bulunur. Fakat diğer panellere göre çoğu zaman bu panellerde istenen verimler alınamayacaktır. Bu nedenle maksimum akustik kalitesini sağlayacak olan, evinizde alerjik bir reaksiyona sebebiyet vermeyecek şekilde tercihlerinizi kirletici ve çevreci olmayacağınız nitelikte ürünlerden yana yapmaya çalışmanız tavsiye edilir. Böylece ve iş yerlerine uygun şekilde ses yalıtımı için, akustik bir tercih için Akustik Panel ürünlerinden de faydalanabilirsiniz.

akustik panel

Kumaş kaplı duvar paneli uygulaması yapmak için 2 yöntem vardır. Kendiliğinden yapışkanlı kumaş panelden temin ederseniz arkasındaki sarı yapışkan kağıdını çıkarıp ardından ister duvara isterseniz tavana da uygulayabilirsiniz. Hafif baskı uygulayarak malzemenin düşmemesini sağlayabilirsiniz. Bir diğer yöntem solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanmak. Bu işlem için yapışkanın kokusundan rahatsız olmamak adına maske takmanızı öneririz. Yapıştırıcıyı bir kaba döktükten sonra rulo fırçaya çok fazla olmayacak şekilde yapışkanlayıp ardından Akustik Panel uygulanılacağı alana sürmelisiniz. İz bırakabileceğinden panelin ebadının dışına çıkmamanızı öneririz. Sonrasında malzemeyi tekrar baskı uygulayarak yapışkanlı kısma uygulayabilirsiniz. Birçok çeşidi bulunan akustik panelleri Turkish Acoustic mağazalarında görebilir satın alabilirsiniz. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen akustik kumaş kaplı panellerin içerisinde kullanılan tüm malzemeler sertifikalıdır panel sertifikalarını web sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz