Volvo Car Turkey Kite Milli Sporculara Destek Veriyor

volvo car turkey kite milli sporculara destek veriyor
volvo car turkey kite milli sporculara destek veriyor

Volvo Car Turkey, doğal hayata dikkati çeken, çevre bilincini önemseyen Kitemaximum Okulu ile birlikteliğini yenileyerek, Avrupa ve dünya şampiyonalarında Türkiye’yi temsil eden iki milli sporcuyla birlikte Team Volvo’yu kurdu.

Son dönemde hayata geçirdiği tasarım ve iş birlikleriyle insana ve doğaya eş oranda odaklanarak dünyanın daha yaşanılabilir bir yer olması için çalışan Volvo Cars bu yöndeki birlikteliklerini sürdürüyor. Volvo Car Turkey’in son 2 senedir Kitemaximum Okulu ile süren birlikteliği 2021 senesi için de yenilendi. Gökova, Akyaka, Çeşme ve Alaçatı’da başarılı çalışmalarını sürdüren Kitemaximum Okulu’nun Akyaka’da bulunan lokasyonu Volvo Kiteboard Lounge olarak adlandırılırken, kiteboard sporuna ek olarak Azmak Nehri kenarındaki Volvo Kiteboard Lounge’da crossfit alanına da yer veriliyor.

Kite sporunun gelişmesi, daha geniş kitlelere ulaşması adına Volvo Car Turkey’in sürdürdüğü bu birlikteliğin çerçevesi artık bu branşta Türkiye’yi temsil eden milli sporcuları da kapsıyor. Milli sporcular Merve Ceylan ve Kaan Özsan, tüm yarışlarda Volvo Kite Team olarak yarışacak. Team Volvo sporcuları, Uluslararası Kite Birliğinin 2021 yılında yayınlayacağı Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonası ve Olimpiyat seçmelerinde puan sağlayacak tüm yarışlara katılabilecekler. Bununla birlikte Türkiye Yelken Federasyon’un 2021 yılı faaliyet programında ilan edilecek ulusal ve uluslar arası tüm yarışmalarda da Türkiye’yi temsil edebilecekler. Türkiye Yelken Federasyonu’nun U19 milli takım seçmelerinde milli takıma girmeye hak kazanan Kaan Özsan’ın Umman’da 11-18 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacak olan World Sailing Youth (U19) World Championships’e katılması bekleniyor.

Sadece üretim değil hayatın her alanında sürdürülebilir çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Volvo Car Turkey Pazarlama ve PR Direktörü Kubilay Polat; “Sorumlu üretim ve tüketim, iklim eylemi, insana yakışır iş ve ekonomik büyüme gibi içerikleriyle Birleşmiş Milletler Kalkınma Araçları baz alınarak oluşturulan sürdürülebilirlik politikasını uygularken, hayatta dokunduğumuz her noktada bu mantıkla oluşturulan felsefeyi uyguluyoruz. Çevre ile ilgili olarak markamız adına önemli çalışmalar hayata geçirirken spora ve doğanın bir parçası olan bu lokasyondaki desteğimize devam edeceğiz” dedi.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz