Baja Troia 28-31 Ekim’de Çanakkale’de

baja troia ekimde canakkalede
baja troia ekimde canakkalede
Abone Ol  


İstanbul Offroad Kulübü(İSOFF) tarafından Uluslararası East European Tout Terrain Series Türkiye ayağı olarak 5 yıldır düzenlenen Baja Troia Turkey, 28-31 Ekim tarihleri arasında yine Çanakkale’de muhteşem etaplarda start alacak.

Ralli ve Raid Kategorilerinde koşulacak bu zorlu yarışta, Türkiye ve Dünyadan tanınmış offroad ekipleri start alarak hem yoldışı etaplarını hem de yüksek hızlı performans etaplarını kat edecekler.

Kayıtların kapanmasına bir hafta kala 14’ü yabancı 50 ekibin kayıt yaptırdığı yarışta tanınmış yarış takımı İtalyan Ralliart da 8 araç ile Türkiye’ye geliyor. Yarışta İtalya, Romanya, Yunanistan, Sırbistan ve Macaristan’dan gelen ekiplerin yanında, Türkiye’nin önde gelen offroad pilorları da mücadele edecek.

4 gün sürecek organizasyonda ekipler Çanakkale ve Bayramiç sınırlarında belirlenen rotada yer alan etaplarında rekabet edecekler. 28 Ekim Perşembe günü, Çanakkale merkezde yer alan Truva Atı önünde tüm yarışan araçların katıldığı start seremonisi  ile başlayacak yarış, Kipa yanındaki özel parkurda Prolog etabı ile devam edecek. Ekpiler, 29 Ekim Cuma günü 328 kilometre uzunluğunda İda 1 ve İda 2 etaplarını, 30 Ekim Cumartesi günü 390 kilometre uzunluğunda Kebrene 1 ve Kebrene 2 etaplarını, 31 Ekim Pazar günü ise 248 kilometre uzunluğundaki Truva etabını ve Kipa yanındaki alanda özel seyirci etabını koşacaklar.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz