Dünya Devi BMW Group, Macaristan’daki Yatırımında Yapı Merkezi’ni Seçti

Dunya Devi BMW Group Macaristandaki Yatiriminda Yapi Merkezini Secti
Dünya Devi BMW Group, Macaristan’daki Yatırımında Yapı Merkezi’ni Seçti

Dünya çapında başarılı projelere imza atan Yapı Merkezi, çok uluslu lüks araç ve motosiklet üretimindeki dev markalardan BMW Group’un Macaristan’da faaliyet gösterecek üretim tesislerinde inşaat projelerini üstlendi.

Yapı Merkezi’nin TOGG üretim tesisindeki olağanüstü çalışma kalitesinden son derece etkilenen dünya devi BMW Group, Macaristan’ın Debrecen şehrinde faaliyet gösterecek olan araba üretim tesislerinin inşaası için Yapı Merkezi ile çalışmaya karar verdi. BMW Group’un Macaristan’da faaliyete geçecek olan araba üretim tesislerinin Body Shop (TKB) ve Press Shop (TU) binalarının anahtar teslim yapım işleri, Yapı Merkezi’nin bir Avrupa Birliği ülkesinde lüks segmentte dünyanın en büyük otomotiv devlerinden biri için üstlendiği bu proje, endüstriyel binalardaki tecrübesinin ve kalitesinin tescil simgesi olması açısından da ayrı bir önem de taşıyor.

Çok uluslu lüks araç ve motosiklet üreticisi BMW Group ve Yapı Merkezi bu önemli projenin imzalarını 17 Ağustos 2022 tarihinde Budapeşte’de gerçekleştirilen törenle attılar. Tören, Yapı Merkezi Holding CEO’su Aslan Uzun, Teklif Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Saatçi, Nitelikli Binalar Uygulama Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demirer, Teklif Direktörü Erkut Karagöz ve Proje Koordinatörü Koray Karahasanoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Projenin imza töreninde konuşan Yapı Merkezi Holding CEO’su Aslan Uzun bu projede yer almaktan gurur duyduklarını belirterek şunları aktardı: “Yapı Merkezi olarak bugüne kadar dünya çapında çok prestijli ve dev projelere imza attık. Her projede, hem çalışmalarımızın kalitesi hem de iş yapış şeklimizdeki titizlikle üstün başarı sergiledik. Bugün otomotiv sektöründe bir dünya devi olan BMW Group ile birlikte aynı projeye imza atmanın sevincini yaşıyoruz.

Bu önemli gelişmede elbette yerli otomobilimiz TOGG’un olağanüstü özelliklerdeki üretim tesislerinin yapımında gösterdiğimiz başarının etkisi son derece büyük. TOGG Gemlik Tesisi’ndeki tecrübelerimizi bu yeni projede de konuşturacağız. BMW Group da TOGG’un üretim tesislerindeki kaliteli çalışmalarımızın farkını kendi üretim tesislerinde yaşayacak ve çok memnun kalacak.”

BMW Grup’un Macaristan’da yapımına başlanacak olan araba üretim tesislerinin Body Shop (TKB) binasını 432 günde, Press Shop (TU) binasını ise 525 günde tamamlayacak olan Yapı Merkezi, anahtar teslim projelerin kaba, ince ve elektromekanik işlerini gerçekleştirecek. Projenin Yapı Merkezi tarafından üstlenilen her iki binasının yapımında yaklaşık 70 bin m3 beton, 7 bin m3 prekast beton ve imal edilecek 10 bin ton yapısal çelik kullanılacak.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz