Chery, Kalite Olimpiyatları’nda ‘Altın Kategori’ İle Ödüllendirildi

Chery Kalite Olimpiyatlarinda Altin Kategori Ile Odullendirildi
Chery, Kalite Olimpiyatları’nda 'Altın Kategori' İle Ödüllendirildi

Katar 2022 Dünya Kupası sponsorlarından Çinli otomotiv firması Chery, beş yıl üst üste, Kalite Olimpiyatları olarak bilinen Uluslararası Kalite Kontrol Çemberleri Konvansiyonu’nda (ICQCC) altın madalya kazandı.

Ürün planlama, tasarım ve geliştirme, tedarikçi yönetimi, imalat, pazarlama hizmeti ve sistem kalitesini kapsayan Chery Küresel Kalite Yönetim Sistemi sayesinde bu ödüle ulaşan şirket, her yeni platform modelini 24 farklı yol koşulunda, yaklaşık 2 milyon kilometreyi kapsayan 30’dan fazla test uygulamasının ardından satışa sunuyor.

Chery, 2001 yılından günümüze uluslararası pazarlarda varlığını güçlendirirken, bu süreçte, Çin haricinde dünya çapında 5 Ar-Ge merkezi, 10 fabrika ve bin 500 yetkili satıcı ve yetkili servis noktası oluşturmayı başardı.

Chery’nin kalite yönetim sisteminin, tüm departmanları kapsayan Chery QC Ekibi hayata geçirildi. Bu ekip sürekli olarak zorluk seviyesini artırarak tüm aracın kalitesini iyileştirmeye odaklanıyor. Şirket, geliştirdiği araçlar için yıl boyunca tüm dünyada keskin soğuk ve kavurucu sıcak gibi zorlu koşullarda testler yapıyor. Her ürünün bu zorlu testleri tamamlaması gerekiyor.

Satış hacmi 10 milyon adeti aştı

Chery, binek araç ihracatında üst üste 19 yıldır Çinli markalar arasında ilk sırada yer almakla kalmıyor, aynı zamanda yıllık ihracat hacmi 200 bini aşan ilk Çinli otomobil markası olarak da öne çıkıyor. Chery, bugüne kadar ürünlerini dünya çapında 80’den fazla ülke ve bölgeye ihraç etti. Ayrıca kümülatif satış hacmi 10 milyon adeti aşan Chery’nin, 2,1 milyonun üzerinde aracı da denizaşırı ülkelerde satıldı.

Chery’nin 20 yıldan uzun bir süre önce ilk ürününü ihraç etmesi, Chery’nin denizaşırı yolculuğunun başlangıcını işaret ediyor. Chery özellikle Katar’da hem satış hem de itibar açısından iki kat büyüme kaydetti. “Yılın En İyisi” ödülünü kazanan bir dizi modele ek olarak, Tiggo 8 Pro Max, otomobil endüstrisinin önde gelen basın mensupları tarafından “Katar’da otomobil pazarına giriş yapan yeni bir devrim” olarak değerlendirilen “En Akıllı Öncü SUV” unvanını kazandı. Bugün gelinen noktada Chery, Katar 2022 Dünya Kupası’nın da sponsoru olarak kalitesini ve uluslararası marka imajını güçlendirmeye devam ediyor.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz