Hükümet, İstanbul’da Satılık Mülk Satın Alan Yabancılar İçin Vergi İndirimleri ve Diğer Mali Teşvikler Sunuyor

Adsiz tasarim

As  Vartur Gayrimenkul’ün  araştırmasına göre, Türk   Hükümeti  İstanbul’da satılık gayrimenkul yatırımı yapan yabancılara vatandaşlık  sunarken,  Türk hükümeti de bir  takım vergi indirimleri sağlıyor ve  diğer finansal teşvikler.  Örneğin, yabancılar  mülk alımlarında katma değer vergisi  ödemekten  muaftır.  Buna ek olarak,  hükümet  Türkiye’de satılık  mülk satın almak   isteyenler için faizsiz krediler  sunmaktadır.

 Türkiye Gayrimenkul  Satın Almak Gelecek İçin Sağlam Bir Yatırımdır

Vartur Gayrimenkul’e göre, Türkiye  ekonomisi son on yıldır  hızla büyüyor ve  2017 yılında GSYİH büyüme oranı %7,4 oldu.   Bu da   Türkiye’yi  dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri haline getiriyor.   Türk hükümeti,  altyapıya yatırım  yaparak ve yabancı yatırım çekerek bu büyümeyi sürdürmeye kararlıdır.

 Türkiye pazarında  satılık  gayrimenkulün  önümüzdeki yıllarda büyümeye  devam etmesi bekleniyor

 Türkiye pazarında satılık emlak son yıllarda güçlü bir  büyüme göstermiş ve  fiyatlar yılda ortalama %10   oranında artmıştır.    Bu büyümenin  önümüzdeki yıllarda da  devam etmesi ve  Türkiye’yi  gayrimenkul yatırımcıları için cazip  bir  destinasyon haline getirmesi bekleniyor.

 Tüm bu nedenlerin yanı sıra,  Türkiye’de  mülk satın almak geleceğiniz  için bir yatırımdır.   Bu nedenle  Vartur  emlak vartur.com ziyaret edebilir ve Türkiye’deki güncel emlak fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz