18-19 Kasım THY iptal edilen uçuşlar açıklandı! THY hangi uçuşları iptal etti?

thy ucusiptal

THY’den Hava Durumu Nedeniyle Uçuş İptalleri: İşte İptal Edilen Seferlerin Listesi

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul’da beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle 18 Kasım Cumartesi günü 40 seferin karşılıklı olarak iptal edildiğini duyurdu. İptal edilen seferlerin listesi, THY’nin internet sitesinde yayınlandı. THY, yolcuların uçuş durumlarını kontrol etmeleri konusunda uyardı.

Meteoroloji ve AFAD’dan Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Cumartesi sabah saatlerinden itibaren İstanbul’da kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına, pazar günü sabah saatlerinde ise kuvvetli fırtına ve yer yer tam fırtına beklendiğini açıkladı. Meteoroloji, yaşanabilecek sel, yıldırım, su baskını, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

AFAD da, SMS ile yaptığı uyarıda, “Meteoroloji’ye göre İstanbul’da yarın sağanak yağış ve tam fırtına bekleniyor. Sel, yıldırım, su baskını, çatı uçması, ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olun” ifadelerini kullandı.

THY Hangi Uçuşları İptal Etti?

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, “Yarın İstanbul’da beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle Meteorolojik Acil Durum Komitesi kararı uyarınca toplam 40 seferimiz karşılıklı olarak iptal edilmiştir” denildi. Açıklamada, yolcuların THY’nin internet sitesi üzerindeki “uçuş durumu sorgulama” bölümünden seferlerini kontrol etmeleri uyarısında bulunuldu.

THY UÇUŞ İPTALİ VE DEĞİŞİKLİĞİ SORGULAMA EKRANI