Uzman öğretmenlik sınavı sonuçları ne zaman açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

meb aciklam

Uzman Öğretmenlik Sınavı Sonuçları Açıklandı mı? Sınav Tarihi ve Sonuçları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı bugün online olarak gerçekleştirildi. Sınava uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik unvanı için 62 bin 886 aday katıldı. Peki, uzman öğretmenlik sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav soru ve cevapları nereden görülebilir? İşte detaylar…

Uzman Öğretmenlik Sınavı Nasıl Yapıldı?

MEB tarafından yayımlanan sınav takvimine göre, Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı 20 Kasım 2023 tarihinde saat 10.00-13.00 arasında online olarak yapıldı. Sınava giriş için adayların e-Devlet/MEBBİS şifreleriyle “https://onlinesinav.meb.gov.tr/” adresine girmeleri gerekti.

Sınava MEB personeli, özel öğretim kurumları ve MEB dışından 58 bin 965 aday uzman öğretmenlik, 3 bin 921 aday ise başöğretmenlik unvanı için başvurdu. Sınavda adaylara 100 soru yöneltildi ve sınav süresi 180 dakika olarak belirlendi.

Uzman Öğretmenlik Sınavı Soru ve Cevapları Nereden Görülebilir?

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı soru ve cevapları, 21 Kasım 2023 Pazartesi günü meb.gov.tr adresinde yayımlanacak. Adaylar sınav sorularını ve kendi cevaplarını bu adresten inceleyebilecekler.

Uzman Öğretmenlik Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınav sonuçları 24 Kasım 2023 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ilan edilecektir. Adaylar sınav sonuçlarını bu adreslerden öğrenebilecekler.