Ferrari En İyinin De En İyisi Oldu

ferrari monza sp1 1
ferrari monza sp1 1

Ferrari En İyinin De En İyisi Oldu ; Ferrari, “En İyinin de En İyisi” ödülünü tam beşinci kez aldı. Bu yıl yenilikçi ve estetik tasarımı ile Ferrari  Monza SP1 modeli ile ödüle layık görüldü.


ferrari monza sp

Ferrari, bir ilke imza atarak Red Dot “En İyinin de En İyisi” ödülünü tam beşinci kez aldı. Bu yıl yenilikçi ve estetik açıdan üstün tasarımı ile dikkat çeken Monza SP1 ile ödüle layık görüldü.

Otomotiv sektörünün en önemli ve en prestijli organizasyonları arasında yer alan “Red Dot Tasarım Ödülleri”nin 2019 sonuçları açıklandı. Dünya çapında bilinen Ferrari; FXX-K, 488 GTB, J50 ve Portofino modellerinin ardından bu yıl Monza SP1 konsepti ile beşinci kez “Best of the Best” (En İyinin de İyisi) ödülüne layık görüldü. Ferrari, ödüllerini 8 Temmuz tarihinde Almanya’nın Essen kentinde düzenlenecek tören ile alacak.

Red Dot Award Kurucusu ve CEO’su Profesör Dr. Peter Zec; Ferrari’nin tasarım ödülleri geçmişinde hiçbir otomobilin ulaşamadığı başarıyı yakaladığına dikkat çekti. Markanın, 2015 ve 2019 yılları arasında, Flavio Monzoni ve Ferrari dizayn ekibi’nin de tasarımları ile toplam 14 ödül aldığını vurgulayan Zec, “Ferrari, lüks spor otomobilleri tutku nesnesi haline getirme noktasında diğer otomobil firmalarından daha başarılı. Tasarımcılar benzersiz bir sürüş ve marka deneyimi yaratmak için en ileri teknoloji ile çekici tasarım dilini kullanıyorlar” yorumunda bulunarak Ferrari’nin başarısını değerlendirdi.

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın